Po dwóch miesiącach przerwy wraca Bytomski Jarmark Staroci

Bytomski Jarmark Staroci rozpoczyna się zawsze w pierwszy piątek miesiąca i trwa do soboty. Odbywa się na terenach wokół stadionu Klubu Sportowego „Szombierki” przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca. Targ będzie otwarty dla kupujących w godz. 7.00 - 15.00.

Bytomski Jarmark Staroci

Przez lata był jedną z wizytówek miasta, a do tej pory odbyły się już 144 edycje w tym miejscu. W kwietniu i maju z uwagi na pandemię targ nie mógł zostać zorganizowany. Wszystko wskazuje jednak na to, że w czerwcu sytuacja wróci do normy. - Czerwcowy targ staroci odbędzie się w zaplanowanym terminie – zapewniają organizatorzy, czyli GKS Szombierki Bytom. - Jednakże należy zachować wszelkie środki ostrożności w związku z epidemią COVID-19: jeżeli nie jest możliwe zachowanie dystansu 2 metrów do osób w otoczeniu, należy bezwzględnie założyć środki ochrony osobistej, tj. maseczkę chroniącą usta i nos oraz rękawiczki. Od wjazdu od ulicy Modrzewskiego na terenie całego targu staroci będą rozlokowane punkty ze środkami dezynfekującymi. Prosimy o zachowanie zasad higieny oraz odpowiedzialność za siebie i wszystkich uczestników targu staroci. Rezerwacja miejsc nie będzie prowadzona na najbliższym targu staroci – dodają.

Bytomski jarmark przyciąga kolekcjonerów z całej Polski, głównie z aglomeracji śląskiej, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, a nawet z północnej Polski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?