Obetnij włosy, pomóż dzieciom

Marzysz o zmianie fryzury? Teraz jest na to doskonały moment! Dlaczego? Trwa właśnie akcja „Zetnij włosy”. W każdy czerwcowy poniedziałek i środę w godzinach od 8.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 w Bytomiu prowadzona jest zbiórka włosów, które posłużą do stworzenia peruk m.in. dla dzieci, które straciły włosy m.in. w efekcie chemioterapii.

Byt hairdresser 4682912 1280

- Pomysł, by zorganizować taką akcję w Bytomiu zakiełkował pięć lat temu. Wyjątkowa społeczność szkolna postanowiła bezinteresownie podarować najmłodszym, pokrzywdzonym przez los dzieciakom odrobinę normalności i uśmiechu. Robiąc coś ważnego i dobrego, jednocześnie popularyzujemy w społeczeństwie tego typu charytatywne przedsięwzięcia - mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2. Podkreśla też, że peruki wykonane z włosów naturalnych są zdecydowanie lepsze niż te z włosów syntetycznych. Dzieci przywiązują dużą wagę do wyglądu, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, żeby mogły cieszyć się włosami, które są niemal identyczne jak ich własne. - Wszystko, co podniesie małych pacjentów na duchu, jest warte działania - dodaje Ewa Milne.

Akcja „Zetnij włosy” organizowana jest dwuetapowo. W pierwszy jej etapie, w każdy poniedziałek i środę czerwca, w godzinach od 8.00 do 15.00 można przynosić do szkoły obcięte i zabezpieczone włosy. Z kolei we wrześniu lub w październiku będzie można skorzystać z usług fryzjerki, która obetnie włosy wszystkim chętnym, którzy zdecydują się przekazać swoje włosy na szczytny cel. Strzyżenie będzie odbywało się w siedzibie szkoły przy ul. Arki Bożka 21. Do akcji może się włączyć każdy posiadacz co najmniej 25-centrymetrowy włosów. Mogą być one w każdym kolorze, a nawet siwe czy farbowane, ale nie rozjaśniane.

Jak przygotować włosy?

Należy je umyć, wysuszyć i podzielić na pasma, a każde z nich następnie trzeba zapleść, związać gumką i ściąć 2 cm powyżej gumki. W dalszej kolejności włosy zawijamy w papier. Co istotne, trzeba właściwie oznaczyć nasadę, umieszczając w danym miejscu karteczkę z takim napisem. Tak przygotowany pakunek wkładamy do koperty, którą trzeba dostarczyć do SP nr 2 w Bytomiu. W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się z organizatorami akcji pod nr tel.: 796 596 171.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon