GaszynChallenge w wykonaniu strażaków z OSP Górniki

Było już Ice Bucket Chellenge, Hot16Challenge, a teraz mamy także GaszynChallenge. Wyzwanie podjęli strażacy z OSP Górniki. Na czym polega?

Byt gaszyn

Bytomscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach podjęli rzuconą rękawicę i przystąpili do realizacji GaszynChallenge. - Dziękujemy zaprzyjaźnionej Ochotnicza Straż Pożarna w Kępnie za nominację naszej jednostki. Zasady konkursu są bardzo proste, osoby nominowane wykonują ćwiczenie jak na filmie, oczywiście w pełnym umundurowaniu. Celem jest zbiórka funduszy na leczenie Wojtka! Każda suma przekazana jest na walkę o zdrowie Wojtusia, liczy się każda złotówka! – poinformowali strażacy z OSP w Górnikach na swoich facebookowym profilu.

18-miesięczny Wojtuś Howis cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych! Maluch większość swojego życia spędził na OIOMie. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie oddychać bez respiratora. Ratunek stanowi nowatorska terapia genowa w USA.

Aby pomóc w zebraniu brakującej sumy zainicjowano kolejną akcję charytatywną, czyli GaszynChallenge. Każda nominowana osoba musi zrobić 10 pompek. Jeżeli wykona ćwiczenie, wpłaca minimum 5 zł. Jeżeli nie – powinna wesprzeć Wojtka kwotą co najmniej 10 zł. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Link do zbiorki znajduje się TU!

Strażacy z OSP Górniki do udziału w wyzwaniu nominowali następujące jednostki:

  • Ochotnicza Straż Pożarna Wieszowa
  • Ochotnicza Straż Pożarna Zbrosławice
  • OSP Bytom - Sucha Góra
  • OSP Bytom - Stolarzowice
  • OSP RAJSKO

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon