Tenisowe mistrzostwa Polski wracają do Bytomia. Rekordowa pula nagród

Ostatni raz najlepsi tenisiści w kraju rywalizowali na bytomskich kortach w 1999 roku. Górnik Bytom zgarnął organizację Narodowych mistrzostw Polski, które w ostatnich latach odbywały się w pobliskich Gliwicach.

Byt tenis

W ostatnich latach infrastruktura Górnika Bytom jest regularnie modernizowana. To zapewnia nie tylko większy komfort zawodnikom, ale także daje możliwości organizowania dużych imprez. Jedna z nich odbędzie się już latem.

Polski Związek Tenisowy wyłonił organizatora Narodowych mistrzostw Polski. Najlepszych tenisistów i tenisistki w kraju ugości właśnie Bytom na kortach Górnika. Zawody mają się odbyć w dniach 12-19 lipca. Na razie nie wiadomo, czy będzie można wpuścić kibiców.

PZT jednocześnie zdradził, że w tym roku będzie rekordowa pula nagród w wysokości 200 tys. zł. Najlepsi singliści otrzymają 27 tys. zł. Z kolei w grze podwójnej zwycięzcy zgarną 18 tys. zł.

Obsada turnieju nie jest jeszcze znana, choć w tej chwili wiadomo, że przyjedzie czołowy polski tenisista Kamil Majchrzak. Można liczyć na kolejne gwiazdy, które na razie nie mogą rywalizować w międzynarodowych turniejach z powodu pandemii koronawirusa.

Mistrzostwa Polski wracają do Bytomia po 21 latach. W 1999 roku na kortach Górnika krajowe tytuły w singlu wywalczyli Mariusz Zieliński i Joanna Sakowicz. Bytomski klub w swojej historii miał tylko trzech indywidualnych mistrzów Polski, a byli nimi Bartłomiej Dąbrowski, Grzegorz Panfil oraz Igor Bujdo.

fot. Facebook/Górnik Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon