Prace na lodowisku coraz bardziej zaawansowane (ZDJĘCIA)

Modernizacja lodowiska przy ul. Pułaskiego trwa w najlepsze, a jej efekty są coraz bardziej widoczne gołym okiem. Co obecnie dzieje się w miejscu dawnej "Stodoły"?

Bytom został zgłoszony do organizacji mistrzostw świata Dywizji IB w kategorii U-18 w hokeju na lodzie. Jeżeli światowa federacja pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, to impreza odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2021 roku. Lodowisko przy ul. Pułaskiego wprawdzie miało zostać przebudowane do końca przyszłego roku, ale prace idą na tyle dobrze, że wszystko powinno być gotowe znacznie wcześniej.

Robotnicy uwijają się jak w ukropie i dzięki temu udaje się wyprzedzić harmonogram. W ostatnich tygodniach rozpoczęły się prace murarskie we wschodniej i zachodniej części obiektu. Tworzona jest kanalizacja deszczowa oraz sanitarna po południowej stronie, a także rozpoczęto instalację wentylacji.

W dodatku wykonywana jest izolacja dachu po wschodniej i zachodniej części lodowiska. Trwają także prace w budynku administracyjnym. W planach jest również rozpoczęcie prac związanych z układem drogowym we wschodniej części.

Modernizacja lodowiska przy ul. Pułaskiego będzie kosztować 40 mln zł. Obiekt pomieści 1400 kibiców. Na zawodników czekać będzie aż jedenaście szatni. Będzie także strefa VIP, gastronomia oraz pomieszczenia, które będzie można przeznaczyć na saunę i siłownię. Bytomski obiekt ma spełniać wszystkie wymogi PZHL.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon