GaszynChallenge trwa! Akcję wsparli także strażacy z bytomskiej PSP

W ubiegłym tygodniu udział w wyzwaniu wzięli strażacy z OSP Górniki, a wczoraj dołączyli do nich przedstawiciele bytomskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Byt gaszynpsp2

GaszynChallenge to charytatywna akcja, która ma na celu wsparcie zrzutki funduszy na operację 18-miesięcznego Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych! Maluch większość swojego życia spędził na OIOMie. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie oddychać bez respiratora. Ratunek stanowi nowatorska terapia genowa w USA.

- Dziękujemy za nominację funkcjonariuszom z KM PSP w Gliwicach. Zadanie wykonane – poinformowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

  • KM PSP w Chorzowie
  • KM PSP w Piekarach Śląskich
  • JRG Radzionków

Na czym polega GaszynChallenge? Każda nominowana osoba musi zrobić 10 pompek. Jeżeli wykona ćwiczenie, wpłaca minimum 5 zł. Jeżeli nie – powinna wesprzeć Wojtka kwotą co najmniej 10 zł. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Link do zbiorki znajduje się TU!

Bytomscy strażacy do udziału w wyzwaniu nominowali:

Dzięki zaagnażowaniu tysięcy osób zbiórka zakończyła się sukcesem. 8 czerwca udało się zebrać astronomiczną sumę! - Kochani, to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj na naszych oczach stało się faktem! Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata dla Wojtusia! Jesteście wspaniali! – napisali na stronie zbiorki rodzice Wojtusia. Pomimo sukcesu, wyzwanie trwa. Z tego też powodu konto zbiórki będzie aktywne do końca czerwca.

fot. Bytom998

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon