Stroszek doczeka się remontu ważnej ulicy

Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na gruntowną przebudowę jednej z ważniejszych ulic na Stroszku. Dziś droga w wielu miejscach dosłownie jest w rozsypce.

Byt ulica narutowicza

W ubiegłym roku miasto wyremontowało ulicę Wojciechowskiego. Teraz zabiera się za łączącą się z nią ulicę Narutowicza. W tym tygodniu ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to kolejna droga łącząca osiedle na Stroszku z Drogą Krajową nr 11 zostanie odnowiona.

Prace mają objąć odcinek o długości ok. 700 metrów od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Wojciechowskiego. Oprócz wymiany nawierzchni w ramach inwestycji zostaną zrobione również chodniki, a także powstanie droga rowerowa, która połączy się z istniejącymi już ciągami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały. Mieszkańców na pewno ucieszy wiadomość, że planowane są też nowe nasadzenia drzew i krzewów, montaż ławek oraz elementy uspokojenia ruchu.

Koszt przebudowy ulicy Narutowicza w 75% zostanie pokryty ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Ten wstępnie jest szacowany na 1,9 mln zł. To nie jest jedyne przedsięwzięcie w Bytomiu finansowane z tego źródła, bowiem obecnie są prowadzone prace na ul. Szyby Rycerskie (Łagiewniki) i Św. Elżbiety (Karb), które również zostały wsparte pieniędzmi z FDŚ.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...