Stroszek doczeka się remontu ważnej ulicy

Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na gruntowną przebudowę jednej z ważniejszych ulic na Stroszku. Dziś droga w wielu miejscach dosłownie jest w rozsypce.

Byt ulica narutowicza

W ubiegłym roku miasto wyremontowało ulicę Wojciechowskiego. Teraz zabiera się za łączącą się z nią ulicę Narutowicza. W tym tygodniu ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to kolejna droga łącząca osiedle na Stroszku z Drogą Krajową nr 11 zostanie odnowiona.

Prace mają objąć odcinek o długości ok. 700 metrów od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Wojciechowskiego. Oprócz wymiany nawierzchni w ramach inwestycji zostaną zrobione również chodniki, a także powstanie droga rowerowa, która połączy się z istniejącymi już ciągami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały. Mieszkańców na pewno ucieszy wiadomość, że planowane są też nowe nasadzenia drzew i krzewów, montaż ławek oraz elementy uspokojenia ruchu.

Koszt przebudowy ulicy Narutowicza w 75% zostanie pokryty ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Ten wstępnie jest szacowany na 1,9 mln zł. To nie jest jedyne przedsięwzięcie w Bytomiu finansowane z tego źródła, bowiem obecnie są prowadzone prace na ul. Szyby Rycerskie (Łagiewniki) i Św. Elżbiety (Karb), które również zostały wsparte pieniędzmi z FDŚ.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!