Stroszek doczeka się remontu ważnej ulicy

Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na gruntowną przebudowę jednej z ważniejszych ulic na Stroszku. Dziś droga w wielu miejscach dosłownie jest w rozsypce.

Byt ulica narutowicza

W ubiegłym roku miasto wyremontowało ulicę Wojciechowskiego. Teraz zabiera się za łączącą się z nią ulicę Narutowicza. W tym tygodniu ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to kolejna droga łącząca osiedle na Stroszku z Drogą Krajową nr 11 zostanie odnowiona.

Prace mają objąć odcinek o długości ok. 700 metrów od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Wojciechowskiego. Oprócz wymiany nawierzchni w ramach inwestycji zostaną zrobione również chodniki, a także powstanie droga rowerowa, która połączy się z istniejącymi już ciągami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały. Mieszkańców na pewno ucieszy wiadomość, że planowane są też nowe nasadzenia drzew i krzewów, montaż ławek oraz elementy uspokojenia ruchu.

Koszt przebudowy ulicy Narutowicza w 75% zostanie pokryty ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Ten wstępnie jest szacowany na 1,9 mln zł. To nie jest jedyne przedsięwzięcie w Bytomiu finansowane z tego źródła, bowiem obecnie są prowadzone prace na ul. Szyby Rycerskie (Łagiewniki) i Św. Elżbiety (Karb), które również zostały wsparte pieniędzmi z FDŚ.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...