Śląska Wenecja w Bytomiu? Kolejna ulewa i kolejne zalania

Ulewny deszcz sparaliżował ruch na wielu bytomskich ulicach, a kilka z nich przypomina rwące rzeki.

Synoptycy zapowiadają, że dziś, 18 czerwca, możemy spodziewać się burz z gradem i silnym wiatrem. Miejscami może spaść do 40 mm deszczu, a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h. Przed południem jedna z nawałnic przeszła przez Bytom, zmieniając niektóre ulice w rwące rzeki. Ulica Piłsudskiego, nazywana przez mieszkańców śląską Wenecją, tradycyjnie została zalana. Podobnie było na ulicy Fałata.

https://www.youtube.com/watch?v=pcgmO3bBGE0

Jak wyjaśnia mł. ogniomistrz Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, do tej pory wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o podtopionych piwnicach, klatkach schodowych oraz mieszkaniach położonych na parterze. Najgorzej jest na ulicy Piłsudskiego, Fałata, Małgorzatki.

Po ulewie nieprzejezdne są następujące miejsca:

  • ul. Piłsudskiego między ulicą Piekarską a Chrobrego
  • Skrzyżowanie ulicy Wrocławskiej i Kolejowej
  • ulica Frenzla w okolicy sklepu Biedronka

Dziś można spodziewać się jeszcze kolejnych pogodowych niespodzianek. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem, które mogą wystąpić w całym województwie śląskim. Miejscami prognozuje się opady deszczu do 30 mm, lokalne do 50 mm oraz z porywami wiatru do 90 km/h. Należy też zwrócić uwagę na zaparkowane samochody. Lepiej nie parkować w pobliżu drzew, wiat przystankowych i tablic reklamowych.

fot. P. Rodzik, filmy udostępniamy dzięki uprzejmości internautów: J. Targas, D. Gadziński, J. Mrówki

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon