Zmiany personalne w jednej z bytomskich parafii

W parafiach diecezji gliwickiej szykują się duże zmiany. Nie ominą także Bytomia. O personalnych roszadach kuria poinformowała w środę, 17 czerwca.

Byt 800px Bytom Michael church apse

W połowie minionego tygodnia wikariusz generalny biskup Andrzej Iwanecki wręczył dekrety księżom odchodzącym na emeryturę, a także nowym proboszczom oraz wikariuszom, którzy przejdą do innych parafii na terenie diecezji gliwickiej. W przypadku Bytomia zmiany dotyczą parafii w Suchej Górze.

Z parafią św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze pożegnał się wikariusz ks. Rafał Grunert, który został mianowany proboszczem parafii Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu-Steblowie. Jego miejsce zajmie ks. Łukasz Krawiec, który przenosi się do Bytomia z parafii Św. Franciszka w Zabrzu. Z kolei ks. Andrzej Staniek, którego odwołano z funkcji wikariusza w parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze, zostanie mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.

Po święceniach prezbiteratu dekret od biskupów odebrał także neoprezbiter ks. Paweł Korlaga, którego mianowano wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze.

fot. Adrian Tync, CC BY-SA 4.0

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony