IV liga nadal w Szombierkach. Z kim będą grać "Zieloni"?

Nie udało się awansować do III ligi, a więc Szombierki Bytom nadal będą grać na piątym poziomie rozgrywkowym. Śląski Związek Piłki Nożnej już wcześniej podzielił IV ligę na dwie grupy, ale cały czas zachodzą zmiany.

LKS Goczałkowice-Zdrój w sobotę został beniaminkiem trzeciej grupy III ligi. Klub, który od lat jest wspierany przez Łukasza Piszczka, w barażu pokonał Szombierki Bytom. "Zieloni" dzielnie walczyli, ale w dogrywce dwa razy skarcił ich Piotr Ćwielong. W efekcie były mistrz Polski nadal będzie grać w IV lidze.

Śląski Związek Piłki Nożnej z powodu przedwczesnego zakończenia sezonu postanowił zrezygnować ze spadków, ale zachować awanse. To sprawiło, że w teorii do IV ligi mogło przystąpić nawet 38 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Organ zarządzający rozgrywkami już przed sobotnim barażem podzielił drużyny. Szombierki na pewno będą rywalizować w pierwszej grupie. W niej miało być 19. drużyn, ale niektórzy już zrezygnowali ze startu.

Polonia Poraj i Slavia Ruda Śląska nie przystąpią do nowego sezonu IV ligi. Beniaminkami są Jedność 32 Przyszowice, MKS Myszków i Szczakowianka Jaworzno. Możliwe, że w tej grupie pojawi się także Rozwój Katowice, który postanowił reaktywować drużynę seniorów.

Nie można jednak wykluczyć, że ostateczny skład pierwszej grupy IV ligi jeszcze się zmieni. Nadal losy niektórych drużyn są niepewne i tak samo jest w drugiej grupie. Możliwe, że ŚlZPN dokona kilku roszad, by wyrównać składy w obu ligach.

Wstępny skład I grupy IV ligi na sezon 2020/21.

 1. Szombierki Bytom
 2. Unia Kosztowy
 3. Znicz Kłobuck
 4. Warta Zawiercie
 5. Ruch Radzionków
 6. AKS Mikołów
 7. Przemsza Siewierz
 8. Raków II Częstochowa
 9. Sarmacja Będzin
 10. Unia Dąbrowa Górnicza
 11. Śląsk Świętochłowice
 12. Gwarek Ornontowice
 13. RKS Grodziec
 14. Drama Zbrosławice
 15. Jedność 32 Przyszowice
 16. MKS Myszków
 17. Szczakowianka Jaworzno
 18. Rozwój Katowice (udział jeszcze niepotwierdzony przez ŚlZPN)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon