Górnośląskie Koleje Wąskotorowe rozpoczynają sezon letni

W sobotę, 27 czerwca, w trasę ruszają pociągi Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Będzie więcej kursów niż rok temu, osoby do 16. roku życia skorzystają z bezpłatnych przejazdów, pojawi się też przewodnik.

Miniony rok stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych może udać za udany. Był on bowiem rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Jak wskazują statystyki, w 2018 roku przewieziono 15 100 podróżnych, a w roku 2019 było to już 21 300 osób. Oznacza to, że zanotowano 40-procentowy wzrost. W tym roku prawdopodobnie rekordu nie uda się pobić, bo z uwagi na pandemię kursy zaczynają się o wiele później niż zazwyczaj, a i chętnych na podróżowanie może być też mniej.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie osiadają na laurach i zapowiadają, że w tym roku pojawi się kilka nowości. W weekendy zamiast dwóch pociągów, będą kursowały aż trzy, dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16. roku życia przewidziano bezpłatne przejazdy, a turyści, którzy wybiorą się na przejażdżkę w pierwszą i trzecią niedzielę lipca i sierpnia mogą liczyć na zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem. Oprowadzanie będzie się rozpoczynało o godz. 12.00 i 15.00 w okolicy nastawni stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

SKGW przypomina, że z uwagi na panującą sytuację epidemiczną konieczne jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Przed wejściem do wagonu należy zdezynfekować ręce. Konieczne jest też zasłanianie nosa i ust.

Bilety

Bilet normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy – 7 zł. Bagaż podręczny w tym wózki i rowery przewożone są bezpłatnie w wagonie bagażowym. Bilety na przejazd kupuje się w pociągu u kierownika lub konduktora.

Pełny rozkład jazdy znajduje się TU!

biletysgkw

fot. mat. SGKW

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!