Remiza OSP w Suchej Górze zostanie zmodernizowana

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze mają powody do zadowolenia. Najpierw otrzymali promesę na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego, a teraz okazało się, że budynek remizy przejdzie termomodernizację.

Byt ospsuchagora1

- Zarząd OSP Sucha Góra ma przyjemność poinformować, że w poniedziałek 15.06.2020 roku została podpisana umowa na termomodernizację naszej remizy – poinformowali strażacy na swoim facebookowym profilu.

Inwestycja, której koszt szacowany jest na 480 tys. zł, będzie obejmowała docieplenie stropodachu, ścian zewnętrznych oraz wymianę okien i drzwi oraz modernizację systemu ogrzewania - piec centralnego ogrzewania zostanie zastąpiony piecem opalanym peletem. Remont ten będzie możliwy dzięki pieniądzom, które strażacy z OSP pozyskali z Unii Europejskiej oraz z dotacji gminy Bytom w wysokości 84 tys. zł. Prace zakończą się w październiku 2020 roku, a zrealizuje je firma ITHE Sp. z o.o.

- Tak duża inwestycja, która zmieni całkowicie wygląd naszej remizy jest możliwa dzięki pomocy i przyznaniu środków z Urzędu Miejskiego w Bytomiu, które umożliwiły pozyskanie pozostałej części funduszy z środków Unii Europejskiej. Dzięki tym środkom nie będziemy już zanieczyszczali powietrza w naszej dzielnicy – dodają strażacy.

To jednak nie wszystko. Strażacy podkreślają też, że w związku z zakupem nowego samochodu pojawił się także nowy problem. - Produkowane samochody w dzisiejszych czasach są znacznie wyższe niż możliwości naszego garażu. Kolejna inwestycja, na którą musimy pozyskać środki to obniżenie poziomu garażu. Wysokość garaży to 3.1m a najniższe samochody możliwe do zakupu w dotacji są wysokości 3,3m. Potrzebna jest pilna pomoc i fundusze, by obniżyć garaż i zapewnić miejsce dla nowego, wymarzonego przez pokolenia suchogórskich strażaków samochodu – wskazują strażacy z OSP Sucha Góra.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon