Piłkarze wodni Polonii Bytom mistrzami Polski! To był idealny sezon

Łukosz WTS Polonia Bytom oficjalnie mistrzem Polski seniorów w piłce wodnej. Sezon został przedwcześnie zakończony, ale trzeba przyznać, że nasi sportowcy w pełni zasłużyli na ten ogromny sukces.

Byt 105917194 3370284199657756 6036061762089387326 o

Czy można mieć najlepszą drużynę w Polsce bez odpowiedniej infrastruktury? Okazuje się, że można, a dowodem na to są zawodnicy Łukosz WTS Polonii Bytom. W Bytomiu nie ma basenu, który nadawałby się do gry w piłkę wodną i dlatego nasi zawodnicy muszą grać w Gliwicach. To jednak im nie przeszkadza w tym, by dominować na arenie krajowej.

Ten sezon od początku układał się idealnie dla bytomian. Mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna U-23. Z kolei seniorzy do kolekcji dołączyli Puchar Polski. Nadal im jednak było mało i na półmetku sezonu prowadzili w waterpolowej ekstraklasie.

Niestety, w marcu rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Początkowo był pomysł, by sezon dokończyć pod koniec lipca. Ostatecznie wycofano się z takiego rozwiązania. 25 czerwca zapadła ostateczna decyzja, która sprawiła, że w Bytomiu z szampanów wystrzeliły korki.

"Decyzją Komitetu Technicznego Piłki Wodnej rozgrywki Ekstraklasy 2020 zostają zakończone na obecnym etapie, tzn. bez rozegrania rundy rewanżowej. Tym samym, jako liderzy tabeli z kompletem zwycięstw, zdobyliśmy złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów 2020 - Ekstraklasa!" - informuje Łukosz WTS Polonia Bytom.

Mistrzowski tytuł wrócił do Bytomia po 56 latach! Ostatnie krajowe trofeum bytomscy piłkarze wodni zdobyli w 1964 roku. W obecnych rozgrywkach wicemistrzem Polski został ŁSTW Ocmer Łódź, który dominował na krajowej arenie w ostatnich latach. Brąz zdobyła Alfa Job HR Gorzów Wielkopolski.

Autorami mistrzostwa Polski w sezonie 2019/20 są: Paweł Lis, Mateusz Bomba, Grzegorz Moś, Janek Radwański, Bartek Szopa, Yuriy Behen, Radosław Paczyna, Jakub Struzik, Adrian Moś, Abdelrahman Abbas, Marek Broncel, Patryk Cebo, Dawid Jung, Dawid Cziba, Wojciech Babula i Kamil Brzozowski. Trenerem złotej drużyny jest Krzysztof Paczyna.

fot. Facebook/Łukosz WTS Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon