BECEK uchyla drzwi do kultury

Bytomskie Centrum Kultury po otrzymaniu zgody na ponowną działalność wydaną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bytomiu, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych, otwiera swoje drzwi 26 czerwca b.r.

Byt becek bytomski

Becek dla swoich widzów przygotował sporo bezpiecznych atrakcji, które przypomną im o pozytywnym działaniu kultury na stres, który z wiadomych względów wszystkim nam obecnie towarzyszy. Już 26 czerwca w Sali Gloria oraz Kinowej odbędą się dwa ciekawe seanse kina studyjnego. Projekcje filmowe są zaplanowane codziennie do 31 sierpnia, w godzinach 18.30 oraz 19.00. Natomiast miłośnicy gier planszowych od 27 czerwca mogą ponownie brać udział w stałym cyklu BeCeKowy Pokój Gier.

W okresie wakacyjnym Bytomskie Centrum Kultury planuje wydarzenia plenerowe skierowane do młodszego, jak i starszego odbiorcy. Pozostając w tematyce filmowej będzie to kino w plenerze. W piątki, w lipcu i w sierpniu o godzinie 21.15 na placu Karin Stanek 1 prezentowany będzie na dużym ekranie letni repertuar plenerowy. Bilety w cenie 2 zł będzie można zakupić przed Becekiem oraz na www.becek.pl. W przypadku deszczowej pogody seans filmowy nie odbędzie się. W tej sytuacji decyzja będzie podjęta na 2 godziny przed wyznaczoną godziną seansu. Informacje o tym będą zamieszczane na stronie internetowej oraz facebooku.

Natomiast 7 i 8 lipca oraz 17 i 18 sierpnia razem z CH Atrium Plejada Becek organizuje kino samochodowe na terenie ich parkingu (wjazd od strony sklepu Decathlon). Bilety dostępne od 1 lipca, w cenie 5 zł od samochodu (dostępne online). Pełny repertuar kina plenerowego, samochodowego oraz stacjonarnego dostępny na stronie internetowej BCK.

Dzieci zapewne nie mogą doczekać się już BECEKOBUSA. To wyjątkowy autobus, który od 12 lat wozi dzieci w różne dzielnice Bytomia, żeby pod okiem animatorów mogły przeżyć prawdziwe wakacje. Przygotowano zajęcia plastyczne, ruchowe, artystyczne. Z wiadomych względów zapisywana będzie ograniczona ilość dzieci. Zajęcia rozpoczną się od 10 do 28 sierpnia. Zapisy zaczynają się od 20 lipca.

W sierpniu planowane są również trzy BeCeKoPoznawcze Festyny Dzielnicowe - festyny profilaktyczne oraz kulturalno-integracyjne, które zostaną przeprowadzone w różnych dzielnicach Bytomia, będą to warsztaty, działania artystyczne, tematyką związane z przeciwdziałaniem alkoholizmowi i uzależnieniom.

Dla odwiedzających otwiera się również filia Beceku - Centrum Sztuki Współczesnej Kronika (Rynek 26, Bytom), które w swoich propozycjach wakacyjnych ma dwie wyjątkowe wystawy. Prezentowane będą od 4 lipca do 28 sierpnia. Malarstwo Martyny Czech „Przywoływanie” oraz wystawa multimedialna Kaspra Lecnima „Nowa normalność. Stare Nawyki”. Bilety w cenie 2 zł dostępne wyłącznie online na becek.pl. Szczegóły na www.kronika.org.pl.

Wszystkie repertuary, ważne terminy, wyjątkowo istotne regulaminy oraz informacje dostępne są na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury. Kasa jest czynna od 26 czerwca do 31 sierpnia tylko od 17.30 do 19.30. Niezmiennie zaleca się sprzedaż czy zwrot biletów online. Należy pamiętać o maseczkach zarówno w samym budynku Beceku, jak i podczas kina plenerowego oraz samochodowego. Wszystko dokładnie prezentują regulaminy zamieszczone w zakładce Regulaminy na stronie BCK. Pamiętajmy, żeby w tym trudnym czasie zadbać siebie, ale i o innych.

Szczegółowe informacje dotyczące bieżącej działalności Bytomskiego Centrum Kultury oraz wytycznych sanitarnych dla naszej instytucji będą publikowane na bieżąco na www.becek.pl oraz na profilu FB

kronika przywolanie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon