Trwają wybory! Mówimy jak głosować

W całym kraju trwa pierwsza tura wyborów. Polacy dziś decydują o tym, kto przez kolejne pięć lat będzie pełnić funkcję prezydenta Rzeczypospolitej.

Byt lokal wyborczy w bytomiu

Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W związku z epidemią koronawirusa panującą w Polsce w obwodowych komisjach wyborczych należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym może znajdować się maksymalnie jedna osoba na 4 m2, wyborcy powinni zasłonić nos i usta maseczką, a także zabrać ze sobą własny długopis, natomiast członkowie komisji otrzymali środki ochrony osobistej. Lokale będą otwarte do godziny 21:00. Do tego czasu trwa również cisza wyborcza, w trakcie której nie wolno prowadzić agitacji na rzecz żadnego z kandydatów.

W celu oddania głosu należy wylegitymować się ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem (dowodem osobistym, paszportem, prawem jazdy itp.). Następnie członek komisji przekaże kartę do głosowania, co trzeba potwierdzić złożeniem własnoręcznego podpisu na liście. Głos można oddać w wyznaczonym miejscu do głosowania poprzez postawieniu znaku X przy nazwisku jednego kandydata. Po wykonaniu tej czynności należy wrzucić do urny kartę do głosowania. UWAGA! Głos nie zostanie uznany za ważny jeśli na karcie nie został wskazany żaden kandydat lub też oznaczono więcej niż jedno nazwisko.

https://www.youtube.com/watch?v=uf6c-fATHvM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Michał Staniszewski

Staniszewski: Szkoda tej współpracy z PiS w Radzie Miejskiej

Byt europejskie forum przyszlosci katowice

Przed nami Europejskie Forum Przyszłości....

Byt wolosz namawia na wybory

Wołosz namawia do udziału w wyborach. Jaka...

Byt sesja rm grudzien 2019

Grudniowa sesja Rady Miejskiej w Bytomiu [LIVE]

Byt wiezyczka na rynku w bytomiu

Co dalej z rewitalizacją? Czy miasto potrzebuje...

Byt spolki loga

Poleciały głowy w zarządach

Byt zniszczony nagrobek

Nagrobek matki prezydenta został zniszczony