Trwają wybory! Mówimy jak głosować

W całym kraju trwa pierwsza tura wyborów. Polacy dziś decydują o tym, kto przez kolejne pięć lat będzie pełnić funkcję prezydenta Rzeczypospolitej.

Byt lokal wyborczy w bytomiu

Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W związku z epidemią koronawirusa panującą w Polsce w obwodowych komisjach wyborczych należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym może znajdować się maksymalnie jedna osoba na 4 m2, wyborcy powinni zasłonić nos i usta maseczką, a także zabrać ze sobą własny długopis, natomiast członkowie komisji otrzymali środki ochrony osobistej. Lokale będą otwarte do godziny 21:00. Do tego czasu trwa również cisza wyborcza, w trakcie której nie wolno prowadzić agitacji na rzecz żadnego z kandydatów.

W celu oddania głosu należy wylegitymować się ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem (dowodem osobistym, paszportem, prawem jazdy itp.). Następnie członek komisji przekaże kartę do głosowania, co trzeba potwierdzić złożeniem własnoręcznego podpisu na liście. Głos można oddać w wyznaczonym miejscu do głosowania poprzez postawieniu znaku X przy nazwisku jednego kandydata. Po wykonaniu tej czynności należy wrzucić do urny kartę do głosowania. UWAGA! Głos nie zostanie uznany za ważny jeśli na karcie nie został wskazany żaden kandydat lub też oznaczono więcej niż jedno nazwisko.

https://www.youtube.com/watch?v=uf6c-fATHvM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bartyla mikrofon

SONDAŻ DZ: Bartyla prezydentem przez kolejne 5 lat

Byt kamienice kwk rozbark

Zaczęły się zwolnienia w Bytomskich Mieszkaniach

Byt urna glosowanie

O referendum bez PiS, PO i BIS

Byt palec bartyla

Radni przepchnęli kontrolę we wszystkich spółkach

Byt bpk

Przewodniczący za granicą - rada wybrała prezesa

Byt stadion grosiki

Obiekt Polonii będzie jak Stadion Śląski?

Byt zhytomyr centralnyj univermag

Bytom ma nowe miasto partnerskie