Mariusz Fornalczyk wyruszył za marzeniami. Wychowanek Polonii w Ekstraklasie

To przełomowy moment w akademii Polonii Bytom. Transfer Mariusza Fornalczyka pokazuje, że można stąd trafić do Ekstraklasy. Niebawem kolejni młodzi i zdolni piłkarze z Bytomia mogą trafić do dużych klubów, a to niebiesko-czerwonym będzie zapewniać wpływy do budżetu.

Byt fornalczyk

Piłkarze Polonii Bytom za kilka dni spotkają się na pierwszym treningu w ramach przygotowań do nowego sezonu. Wiadomo już, że zabraknie na nim Mariusza Fornalczyka. 17-letni pomocnik zmienił klub.

Niebiesko-czerwoni poinformowali, że osiągnęli porozumienie ws. transferu z Pogonią Szczecin. Fornalczyk podpisał trzyletni kontrakt z klubem Ekstraklasy. Dla niego będzie to wielki przeskok, bo do tej pory występował w III lidze.

Od dawna jednak było wiadomo, że bytomianie mają w swoich szeregach duży talent. Wychowanek Polonii zadebiutował w seniorskiej piłce w wieku 15 lat. Przełomowy był jednak ten rok, bo zimą został powołany do reprezentacji Polski U-17 i w narodowych barwach pokazał się z bardzo dobrej strony.

- Jestem wychowankiem tego klubu i dzięki Polonii Bytom moja kariera mogła w ogóle zaistnieć, a później się rozwinąć. Polonia była moim pierwszym klubem, Polonia mnie wychowała i dzięki niej teraz jestem w tym, a nie innym miejscu - mówi nastolatek na oficjalnej stronie klubu.

Dla Polonii ten transfer jest dowodem na to, że warto stawiać na szkolenie młodzieży. Fornalczykiem interesowało się kilka klubów Ekstraklasy i I ligi. W kolejce już czekają kolejni utalentowani wychowankowie, którzy niebawem mogą trafić do wyższej ligi. Każdy taki transfer to też pokaźny zastrzyk gotówki.

fot. Facebook/Pogoń Szczecin

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bure Misie przed Biegiem

Święci Mikołajowie pobiegną przez Bytom

Mistrzostwa Bytomia w Narciarstwie Alpejskim

Poznaliśmy najlepszych narciarzy w Bytomiu

Silesia miechowice

Silesia Miechowice na podium i z lekkim niedosytem

Image00011

Bobry Bytom kontra Polonia Bytom. Co to był za mecz!

Budowa boiska polonii 01

Budowa nowego boiska Polonii przyśpieszy

Polonia bytom gwarek tarnowskie gory 3 liga pilka nozna

W Polonii jeszcze tli się nadzieja. Piłkarze pokazali moc

Jakub Kamiński Szombierki Bytom

Jakub Kamiński. Z Szombierek Bytom do Bundesligi