Puchar Polski dla Szombierek? Piłkarskie święto zamienione w farsę

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom miał być piłkarskim świętem. Dwie mocne drużyny, prestiż i nagroda finansowa. Niestety, Gwarek Tarnowskie Góry nie przyjechał na mecz z Szombierkami Bytom. Wszystko przez wielkie zamieszanie.

Byt 106289083 2542608005956859 8249529175631732031 n

Puchar Polski co roku zaczyna się na szczeblu okręgowym. Startują w nim zespołu od B-klasy do III ligi. W Podokręgu Bytom tym razem do finału awansowały Szombierki Bytom i Gwarek Tarnowskie Góry. Zwycięzca awansowałby na poziom wojewódzki i zgarnąłby 4 tys. zł premii.

Początkowo finał miał się odbyć 15 lipca. Następnie zmieniono datę na 11 lipca. Gwarek w tym nie widział problemu, ale tego dnia nie chciały grać Szombierki. Podokręg Bytom więc w ostatniej chwili wyznaczył termin... 30 czerwca. I tutaj powstał problem, który dla jednej ze stron okazał się nie do przeskoczenia.

Tarnogórzanie już wcześniej wysłali swoich zawodników na urlopy, z których wrócili dopiero w poniedziałek, czyli dzień przed finałem. Trener Krzysztof Górecko w "Sporcie" jasno dał do zrozumienia, że nie będzie narażać swoich zawodników na kontuzje i nie pojedzie z drużyną do Bytomia.

Jak zapowiedział, tak zrobił. We wtorek na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego zameldowali się zawodnicy Szombierek, sędziowie, a nawet prezes Podokręgu przyjechał z Pucharem. Zabrakło jednak Gwarka. "Zieloni" wyszli na boisko, odczekali 30 minut, a następnie sędzia odgwizdał koniec spotkania.

- Nie wręczyłem Szombierkom pucharu i 4 tysięcy złotych premii, a sprawą zamieszania wokół tego meczu zajmie się Wydział Gier - krótko podsumował prezes Wyszyński w "Sporcie".

Każda ze stron przerzuca się odpowiedzialnością, a winnego tego, że piłkarskie święto zamieniło się w farsę, nie ma. Niestety, w tym przypadku przegrała piłka nożna. Gwarek nie zamierza tego tak zostawić i myśli nad złożeniem zbiorowego pozwu. A co zrobi Wydział Gier? Najprawdopodobniej ukarze klub z Tarnowskich Gór walkowerem, a Szombierkom przydzieli Puchar Polski.

W środę odbyło się losowanie par I rundy Pucharu Polski na wojewódzkim szczeblu. Zwycięzca bytomskiego pucharu otrzymał wolny los.

fot. Facebook/GKS Szombierki Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon