35-letni bytomianin utonął w zalewie Rogoźnik. Nie udało się go uratować

Tragiczny wypadek nad Rogoźnikiem. Wczoraj utonął 35-letni bytomianin, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Mimo rozpoczętej reanimacji, nie udało się go niestety uratować.

Byt nurekx

Do zdarzenia została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. - Nurek wraz z asystą przeszukał miejsce wskazane przez świadków. Po około 10 minutach od wejścia nurka do wody, osoba poszukiwana została znaleziona i wyciągnięta na brzeg - relacjonuje mł. ogn. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Mężczyzna został przekazany obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, który podjął resuscytację. - Niestety, mimo podjętych działań, nie udało się go uratować - dodaje.

Na miejscu były także zastępy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie z pontonem oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku. - Jednostki zładowały sprzęt i rozpoczęły poszukiwania, a następnie asekurowały podejście nurków - mówi kpt.mgr.inż. Krystian Biesiadecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Jak relacjonują świadokowie zdarzenia, 35-letni bytomianin wszedł do wody i nie było go widać 15 minut. - Faktycznie dostaliśmy informację od zgłaszającego, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol - mówi kpt.mgr.inż. Krystian Biesiadecki. Aktualnie sprawą zajmuje się prokuratura. Sekcja zwłok wykaże jaka była prawdziwa przyczyna utonięcia mężczyzny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt policjabytomlogo

Kradł elementy sieci trakcyjnej. Teraz czeka go...

Byt connection 4884862 1920

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w...

Byt parkomat piastowbytomskich

Złodziej okradł parkomaty

Byt dachowanie

Dachowanie na ul. Strzelców Bytomskich

Byt niewypal

Niewybuch w Bytomiu? Policja i straż pożarna...

Byt pogrzeb ofiar wybuchu

Ofiary wybuchu zostaną pochowane w Szombierkach