W Bytomiu za parkowanie można zapłacić kartą

Bytom to pierwsze miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którym za parkowanie można zapłacić kartą. Taką możliwość wprowadzano stopniowo, ale teraz działa już we wszystkich bytomskich parkomatach.

Byt parkomat korfantego

Oprogramowanie umożliwiające płatność zbliżeniową wdrożono we wszystkich 74 bytomskich parkomatach. Ich modernizacja kosztowało około 60 tys. zł.

- We wszystkich naszych parkomatach można już opłacić postój zbliżeniowo kartą płatniczą oraz telefonem wyposażonym w tzw. system NFC, czyli komunikację bliskiego zasięgu. Co ważne, obserwujemy wśród kierowców wyraźny wzrost zainteresowania bezgotówkowymi formami płatności – podkreśla Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Bytomianie chętnie korzystają z płatności kartą

Według statystyk MZDiM 30% płatności w bytomskich parkomatach jest realizowanych bezgotówkowo. W tym 17% ro płatności kartą, a 13% przez aplikacje mobilne.

- Wprowadzenie płatności kartą za postój w strefie było jedną z zapowiedzi MZDiM, którą udało się zrealizować w zaplanowanym czasie. Jestem przekonany, że wkrótce kierowcy w Bytomiu całkowicie zapomną jak to jest szukać drobnych do parkomatu - mówi Paweł Wittich

Płatności kartą w parkomatach są bezpieczne

W związku z pandemią koronawirusa ekrany dotykowe w bytomskich parkomatach są regularnie dezynfekowane, więc jest to bezpieczna forma płatności.

Strefa Płatnego Parkowania obejmuje centrum Bytomia, a opłaty za postój obowiązują w dni robocze w godzinach 9.00 – 17.00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon