Rafał Trzaskowski spotka się z bytomianami

Pretendent do prezydenckiego fotela, Rafał Trzaskowski, przyjedzie do Bytomia, aby spotkać się z mieszkańcami naszego miasta.

Byt rafal trzaskowski z ludzmi

W minioną niedzielę w całym kraju odbyły się wybory prezydenckie. W głosowaniu żaden z kandydatów nie uzyskał ponad połowy wszystkich głosów, dlatego za nieco ponad tydzień odbędzie się druga tura. Tym razem zmierzy się w niej już tylko dwóch kandydatów: urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Dziś radny Michał Staniszewski poinformował na Facebooku, że kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską przyjedzie do naszego miasta. Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na bytomskim Rynku. Sztab kandydata apeluje jednak, aby osoby, które przyjdą tego dnia na plac zachowywały bezpieczną odległość między sobą.

Wydarzenie ma być transmitowane na żywo w internecie. Streaming będzie dostępny na facebookowej stronie Rafała Trzaskowskiego.

Jeszcze przed pierwszą turą sondaże wskazywały, że w ponownym głosowaniu Trzaskowski powinien wygrać z Andrzejem Dudą. Ostatnie badanie opinii publicznej przeprowadzone przez IBRIS dla Onetu jest mniej optymistyczne dla obecnego prezydenta Warszawy. Zamierza na niego głosować 46,4% ankietowanych, lecz na jego kandydata 49%. Grono niezdecydowanych stanowi 4,6%, dlatego jeśli Trzaskowskiemu uda się ich do siebie przekonać, to będzie miał szansę zwyciężyć.

fot. Facebook / Rafał Trzaskowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon