Bytom znów został zalany! [ZDJĘCIA I VIDEO INTERNAUTÓW]

Kolejne oberwanie chmury w Bytomiu. Wczoraj wieczorem wielka ulewa zalała ulice naszego miasta. Opadów było tak dużo, że w większości przypadków kanalizacja deszczowa nie była w stanie odprowadzić tak dużej ilości wody.

Ulice zamieniające się w rzeki w trakcie ulewy to dla bytomian żadna nowość. Zwykle największy problem stanowi ul.Piłsudskiego, przez którą internauci co sezon okrzykują Bytom "Śląską Wenecją". Wczoraj o dziwo straż pożarna miała interwnecje na innych ulicach.

- Mieliśmy pięć interwnecji związanych z ulewą - mówi mł. ogn. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. - Dotyczyły głównie centrum, w którym chwilowo zalało jezdnie. Na ulicy Małgorzatki, Rosta i Batorego musieliśmy przepompowywać wodę - dodaje.

https://www.youtube.com/watch?v=uCEtCGcMUJs

Burza doprowadziła do zalania także ul. Katowickiej i Tuwima. Strażacy nie musieli używać w ich przypadku pomp, ponieważ woda odpływała do studzienek. - Woda sama odpłynęła po ustaniu opadów, ale musieliśmy zabezpieczyć te miejsca, tak aby samochody nie najeżdżały na rozlewisko - mówi mł. ogn. Wojciech Krawczyk.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt kieliszki alkohol

Pijana matka opiekowała się 3-miesięczną córką....

Byt tramwaj powodz

Ulewa zalała Bytom [VIDEO]

Byt 39 486408

Śmierć na torowisku w Łagiewnikach [ZDJĘCIA]

Byt policja tasma

Jak zginęła 4-miesięczna dziewczynka? Wyjaśni...

Byt smierc krakowska

Śmierć na Krakowskiej

Byt kolizja strzelcow1

Autobus 820 zderzył się koparką [ZDJĘCIA]