Mieszkańcy Rozbarku i Śródmieścia zaoszczędzą. PEC przejął sieć.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kupiło od Rejonowej Spółki Ciepłowniczej 7,5 km sieci ciepłowniczej oraz 32 węzły cieplne w Rozbarku i Śródmieściu. To zysk dla spółki i mieszkańców, którzy zapłacą mniej za centralne ogrzewanie.

Byt osiedle zawadzkiego

PEC przejął od RSC majątek ciepłowniczy, który zapewnia dostawę ciepła do 65 obiektów w rejonie ulic: Tuwima, Kilara, Chorzowskiej, Witczaka, Katowickiej, Józefczaka, Miarki, Rostka, Moniuszki, pl. Sikorskiego oraz w Zamłyniu. Klientami PEC, poza wspólnotami mieszkaniowymi, zostaną także takie instytucje jak: Opera Śląska, Teatr Rozbark, IV Liceum Ogólnokształcące czy Szkoła Muzyczna.

- Zwiększa nam się obszar, który możemy rozwijać w zakresie budowy nowych sieci ciepłowniczych, czyli mówiąc wprost rynek ciepłowniczy w rejonie Śródmieścia i osiedla Rozbark. To jest taka podstawowa korzyść dla nas – podkreśla Sławomir Kamiński, dyrektor ds. technicznych PEC.

https://www.youtube.com/watch?v=GRx0aSDmmlE

O ile spadną opłaty za centralne ogrzewanie?

Dla dotychczasowych klientów Rejonowej Spółki Ciepłowniczej oznacza to niższe opłaty za ciepło, bo zlikwidowana zostanie taryfa przesyłowa RSC.

- Koszt zamówionej mocy będzie niższy co najmniej o 10%, a koszt gigadżula, czyli ogrzewania, o 16% - tłumaczy Kazimierz Badura, zarządca wspólnot mieszkaniowych.

Do zakupionej przez PEC sieci ciepłowniczej będą się mogli przyłączyć nowi odbiorcy. To oznacza dalsze ograniczanie niskiej emisji i poprawę jakości powietrza w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT