Wielki hit na start IV ligi. Szombierki zagrają z "Cidrami"

W poniedziałek rozlosowano pary pierwszej kolejki nowego sezonu IV ligi. Szombierki Bytom już na starcie zmierzą się z Ruchem Radzionków.

Szombierki Bytom chciały rozpocząć nowy sezon w III lidze, ale wielka szansa została zaprzepaszczona. "Zieloni" w barażu o awans przegrali z LKS-em Goczałkowice-Zdrój po dwóch golach w dogrywce Piotra Ćwielonga. Bytomianie zatem nadal muszą rywalizować w IV lidze.

Do rozpoczęcia nowych rozgrywek pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Pierwsze mecze odbędą się 25 lipca. Szombierki nadal będą grać w I grupie, która będzie się składać z 17 zespołów.

W poniedziałek 6 lipca Śląski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary pierwszej kolejki. Na tej podstawie zostanie utworzony terminarz na resztę sezonu. Z kim zagrają "Zieloni" na początek? Od razu czeka nas wielki hit!

Szombierki zmierzą się z Ruchem Radzionków, który z pewnością także będzie mieć chrapkę na awans do III ligi. "Cidry" przyjadą do Bytomia na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego. To będzie jeden z największych hitów całego sezonu.

Co ciekawe, mecz Ruchu z Szombierkami był ostatnim akcentem minionego sezonu, który został ostatecznie przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Wówczas bytomianie rozbili na wyjeździe swojego rywala 5:2.

Terminarz 1. kolejki IV ligi grupy I.

Polonia Łaziska - Przemsza Siewierz
Szombierki Bytom - Ruch Radzionków
Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie
Znicz Kłobuck - Sarmacja Będzin
RKS Grodziec - Raków II Częstochowa
Gwarek Ornontowice - Unia Dąbrowa Górnicza
Drama Zbrosławice - Unia Kosztowy
Szczakowianka Jaworzno - MKS Mikołów
MKS Myszków - pauza

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon