MZDiM podnosi ograniczenie na ul. Strzelców Bytomskich (DK11)

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wprowadza zmiany w organizacji ruchu na jednej z najbardziej oblężonych arterii Bytomia. Limit dopuszczalnej prędkości na dwupasmowym odcinku ulicy Strzelców Bytomskich zostanie podniesiony o 20 km/h.

Byt ulica strzelcow bytomskich

Górka przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych "Malwa" jest doskonale znana wielu kierowcom poruszającym się po bytomskich drogach, jednak nie ze względów krajobrazowych. W tym miejscu często można spotkać patrole drogówki, które konsekwentnie egzekwują obowiązujące tam ograniczenie prędkości. Obecnie na tym odcinku samochody mogą jechać 50 km/h, choć droga jest szeroka, nie ma tam zabudowy mieszkaniowej, ani przejść dla pieszych.

Miasto zamierza wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na bytomskim odcinku Drogi Krajowej nr 11. Jedną z nich będzie właśnie podniesienie ograniczenia prędkości do 70 km/h pomiędzy wspomnianym wzniesieniem a wiaduktem kolejowym na Vitorze. Wyjątkiem będą odcinki w rejonie ronda NSZZ Solidarność oraz skrzyżowania z ul. Odrzańską. - Taka zmiana mogłaby narazić kierowców i pasażerów na niebezpieczeństwo, ze względu na to, że pojazd zwalniający lub zatrzymujący się za wzniesieniem nie jest widoczny dla rozpędzonych kierowców – powiedział Paweł Wittich, zastępca dyrektora MZDiM ds. technicznych.

Oprócz tego bytomscy drogowcy chcą upłynnić ruch na ul. Strzelców Bytomskich poprzez wprowadzenie jazdy "na suwak" na Vitorze. - Wprowadzamy zanikanie lewego pasa ruchu przed wiaduktem kolejowym w kierunku do Tarnowskich Gór – za pomocą znaków pionowych informujących o „końcu pasa ruchu”. Dodatkowo zostanie wymalowana powierzchnia wyłączona z ruchu, na której powstanie wysepka - mówi Paweł Wittich. Nad egzekwowaniem naprzemiennego włączania się do ruchu będzie czuwać Policja.

By wdrożyć plany MZDiM w życie konieczne jest wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego oraz przeprogramowania sygnalizacji świetlnej na odcinkach, gdzie wzrośnie dopuszczalna prędkość. Prace już się rozpoczęły i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych powinny zakończyć się pomiędzy 9 a 12 lipca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon