Bytomianin próbował przemycić 80 kg kokainy

Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany za przemyt 80 kg kokainy wartej 8,1 mln funtów. Przyznał się do winy, teraz czeka na rozprawę sądową, która ma się odbyć 9 lipca

Byt kokaina

Miał 80 kg kokainy w swoim sachodzie

Jak podaje onet.pl, brytyjska Straż Graniczna zatrzymała 45-letniego bytomianina - Marka. W 29 maja, gdy próbował przekroczyć granicę przez wchodnie doki w Dover. Jak się okazało w samochodzie przewoził 80 kg kokainy najwyżej klasy o wartości 8,1 funtów. Ukrywał je wśród pudełek z klockami, które docelowo miały trafić do Cambridgeshire. Twierdzi, że nie wie skąd się wzięła kokaina w jego samochodzie. Po dłuższym przesłuchaniu bytomianin przyznał się do winy. Siedzi teraz w areszcie i czeka na rozprawę, która ma się odbyć w czwartek 9 lipca.

Tacy ludzie jak Marek W wykonują brudną robotę - mówi Martin Grace z NCA

- Ludzie tacy jak Marek W. wykonują brudną robotę w imieniu zorganizowanych grup przestępczych. Teraz mężczyzna będzie sam musiał stawić czoła konsekwencjom – mówi redakcji onet.pl Martin Grace z Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA). - Zysk, jaki można osiągnąć z przemytu narkotyków, oznacza, że przestępcy będą próbować prawie wszystkiego, aby uniknąć wykrycia - dodaje.

Jak wyjaśnia David Smith, dyrektor regionalny Border Force, odpowiedzialnej za kontrolę graniczną w Wielkiej Brytanii, nielegalne narkotyki mają ogromny wpływ na społeczenstwo. To właśnie one są głowną przyczyną łamania prawa. - Są one również wykorzystywane przez zorganizowane grupy przestępcze – dodaje.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Młodszy aspirant Karol Walosek

Policjant z Bytomia poszedł pobiegać. Uratował mężczyznę

39 718941

Spodobał mu się szczeniak. Postanowił go ukraść

Drogówka

Byli policjanci z bytomskiej drogówki skazani za korupcję

Tragiczny pożar w Bytomiu

Tragiczny pożar mieszkania w Bytomiu. Zginęły dwie osoby

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu

Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Zdjęcie poglądowe

Nie żyje młody mężczyzna