Fontanna na Rynku przeszła remont

Wodotrysk na głównym placu naszego miasta przeszedł gruntowną konserwację i znów stał się jego wizytówką. Inne fontanny w mieście także doczekały prac naprawczych i porządkowych.

Byt fontanna na rynku

W ostatnich latach stan fontanny na Rynku stale się pogarszał. Z daleka było widać, że swoje najlepsze lata ma już za sobą. Po niedawnych pracach konserwacyjnych prezentuje się znacznie lepiej.

Na przełomie czerwca i lipca pracownicy FHUT Marka Marian Kliszka na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozebrali konstrukcję zakrywającą fontannę poza sezonem. Przy użyciu myjek ciśnieniowych dokładnie wyczyścili cały zbiornik, a także wymienili fugi w klinkierowym cokole okalającym wodotrysk. Ponadto w tym roku przeprowadzono również regenerację trzech uszkodzonych pomp głównych. Gdy zabiegi te dobiegły końca, fontanna została uruchomiona i znów cieszy oko.

Pozostałe 7 miejskich fontann też doczekało się konserwacji i napraw, w tym m.in. wymieniono sterownik oświetlenia na skwerze Bonczola w Miechowicach, na pl. Bruninga przed Urzędem Miejskim naprawiono moduł oświetleniowo-tryskający i obramowanie fontanny, a na pl. Barbary zregenerowano pompy główną i filtracyjną. W tym tygodniu wszystkie z nich powinny już w pełni działać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon