Fontanna na Rynku przeszła remont

Wodotrysk na głównym placu naszego miasta przeszedł gruntowną konserwację i znów stał się jego wizytówką. Inne fontanny w mieście także doczekały prac naprawczych i porządkowych.

Byt fontanna na rynku

W ostatnich latach stan fontanny na Rynku stale się pogarszał. Z daleka było widać, że swoje najlepsze lata ma już za sobą. Po niedawnych pracach konserwacyjnych prezentuje się znacznie lepiej.

Na przełomie czerwca i lipca pracownicy FHUT Marka Marian Kliszka na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozebrali konstrukcję zakrywającą fontannę poza sezonem. Przy użyciu myjek ciśnieniowych dokładnie wyczyścili cały zbiornik, a także wymienili fugi w klinkierowym cokole okalającym wodotrysk. Ponadto w tym roku przeprowadzono również regenerację trzech uszkodzonych pomp głównych. Gdy zabiegi te dobiegły końca, fontanna została uruchomiona i znów cieszy oko.

Pozostałe 7 miejskich fontann też doczekało się konserwacji i napraw, w tym m.in. wymieniono sterownik oświetlenia na skwerze Bonczola w Miechowicach, na pl. Bruninga przed Urzędem Miejskim naprawiono moduł oświetleniowo-tryskający i obramowanie fontanny, a na pl. Barbary zregenerowano pompy główną i filtracyjną. W tym tygodniu wszystkie z nich powinny już w pełni działać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony