Morawiecki w Bytomiu: Było tu 590 górników, którzy zachorowali. Wszyscy wyzdrowieli i wszyscy wrócili do pracy

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dzisiaj z wizytą w naszym województwie. Odwiedził także kopalnię Bobrek-Piekary, w której mówił o ozdrowiałych z koronawirusa górnikach.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Bytomia. Odwiedził kopalnię w Bobrku, w której spotkał się z ozdrowiałymi górnikami.

- Było tutaj 590 górników, którzy zachorowali. Wszyscy wyzdrowieli i wszyscy wrócili do pracy - mówił premier podczas dzisiejszego wystąpienia. - Taką politykę, zaprowadziliśmy na samym początku. Badaliśmy górników, dlatego pod koniec maja mieliśmy duży przyrost tych, którzy byli zidentyfikowani pozytywnie. Dzisiaj mogli wrócić do pracy - wyjaśnia.

90 proc. górników jest już zdrowych

Jak poinformował premier, 90 proc. górników jest już praktycznie zdrowych. - Ze wszystkich górników, którzy zachorowali, żaden nie zmarł - mówi Mateusz Morawiecki. - Świadczy to o tym, że nasza polityka szybkiego wyłapania zakażonych osób w izolacji sprawdziła się. W całym procesie zawiązanym z epidemią, do którego nie było nigdzie opisów jak należy zachować, działaliśmy dzień i noc z nadzieją, że szybkie wyłapanie zakażonych zakończy tę epidemię. Dzisiaj jesteśmy na dobrej drodze powrotu do normalności, powrotu do pracy - dodaje.

- Dzisiaj potrafimy sobie lepiej radzić z epidemią - twierdzi Morawiecki.

Dzięki wprowadzonym obostrzeniom, według premiera Mateusza Morawieckiego rząd potrafi zdecydowanie lepiej radzić sobie z epidemią. - Jest już ona dzisiaj pod kontrolą. Chcę podziękować wszystkim służbom medycznym, służbom sanitarnym, ale także wszystkim służbom mundurowym, które były na Śląsku, zawsze w gotowości. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni - dodaje.

Premier odwiedził dzisiaj także Zarzecze, Wilkowice, Bielsko-Białą. Po wizycie w Bytomiu, pojawił się również w Zabrzu na stadionie Górnika Zabrze. Na jego trasie znalazły się też Sośniowice oraz Jaworzno. Ostatnim przystankiem ma być baza Kolei Śląskich w Katowicach, gdzie premier pojawi się o godz. 18.

fot. Tymoteusz Stanek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tablice przed urzedem

Bytom po upadku porozumienia KO i PiS. Co dalej?

Byt irrs

Założyli Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia,...

Byt tobi

Grzegorz Tobiszowski apeluje o otwarcie...

Byt wybory1

Nowi posłowie z okręgu bytomsko-gliwickiego

Byt budzet obywatelski rozbark

Po latach wraca Bytomski Budżet Obywatelski

Byt zaprzysiezenie wolosza 01

Stary przewodniczący, nowy prezydent [ZDJĘCIA]

Byt studnia tarnowskie gory

BPK utopiło miliony w studniach?