Wołosz namawia do udziału w wyborach. Jaka frekwencja będzie w Bytomiu?

Kampania wyborcza dobiega końca. Za dwa dni Polacy podejmą ostateczną decyzję w sprawie wyboru prezydenta RP. W pierwszej turze frekwencja była najwyższa od wielu lat. Czy w drugiej sytuacja się powtórzy?

Byt wolosz namawia na wybory

28 czerwca odbyło się pierwsze głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich. Wówczas do urn poszło aż 64,51% uprawnionych osób. Dla porównania w poprzednim razem frekwencja wyniosła zaledwie 48,96%. W Bytomiu również mogliśmy zaobserwować mobilizację wyborców. Co prawda frekwencja w naszym mieście była niższa, niż w całym kraju, ale i tak sporo wyższa od tej, sprzed pięciu lat. Ze swojego obywatelskiego prawa skorzystało 57,72% uprawnionych bytomian, podczas gdy w 2015 r. głosowało tylko 43,86% dorosłych mieszkańców.

Dziś prezydent Bytomia Mariusz Wołosz na swojej stronie na portalu Facebook zwrócił się do mieszkańców, aby wzięli udział w niedzielnych wyborach. - Frekwencja to bardzo ważna sprawa. Wynik wyborczy w niedzielę to bardzo ważna sprawa. Dlatego nie zapomnijcie: w niedzielę spotykamy się przy urnach - powiedział do bytomian Mariusz Wołosz.

Prezydent poinformował przy tym, że w mieście wydano już ponad 1 300 osób dopisało się do spisu wyborców, natomiast ponad 2 600 odebrało zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. - Liczę na to, że uda nam się pobić kolejny frekwencyjny rekord - napisał na FB prezydent Bytomia.

Druga tura wyborów prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędzie się 12 lipca. Głosowanie potrwa od godziny 7:00 do 21:00. Na kartach do głosowania znajdziemy nazwiska tylko dwóch kandydatów, którzy uzyskali w pierwszym głosowaniu najwyższe poparcie: Andrzeja Dudy oraz Rafała Trzaskowskiego. Od północy pomiędzy piątkiem a sobotą do zamknięcia lokali wyborczych będzie obowiązywać cisza wyborcza. W tym czasie nie można prowadzić agitacji na rzecz żadnego z kandydatów i publikować sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy grożą wysokie grzywny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Maciej Bartków

PiS: To "potężne nieprawidłowości" zakończyły koalicję

Byt banknoty

Bytom dostał miliony, ale nie każde miasto...

Byt wolosz rapuje

Prezydent Bytomia został... raperem....

Byt kidawa blonska halina bieda

Halina Bieda wygrała wybory do Senatu

Byt likwidacja bari polaczenie zbm tbs

Porządki z miejskimi spółkami

Byt sesja glosowanie

Oni będą zastępcami Wołosza? Znamy...

Byt panorama budowlanka

Bytom wciąż wśród najbiedniejszych miast