Od soboty czynny będzie odkryty basen w Parku Kachla!

No taką informację czekaliśmy! Od najbliższej soboty, 18 lipca, czynny będzie odkryty basem w Parku Kachla. Trzeba będzie jednak stosować się do pandemicznych ograniczeń.

Byt basen bytom

Sezon na odkrytej pływalni przy ul. Wrocławskiej 31 zazwyczaj rozpoczynał się już czerwcu, ale w tym roku został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa. Były nawet obawy, że bytomskie kąpielisko pozostanie zamknięte.

- Udało nam się w końcu, po dłuższym okresie oczekiwania, uzyskać pozytywną rekomendację sanepidu i mieszkańcy Bytomia będą mogli korzystać z tego miejsca wodnych atrakcji – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Jakie rygory sanitarne będą obowiązywać na kąpielisku?

Bytomski OSiR otrzymał pozytywną rekomendację sanepidu i basen może zostać uruchomiony, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. Jednocześnie na terenie kąpieliska będzie mogło przebywać 900 osób. Z basenu dla pływających jednocześnie skorzysta tylko 36 osób, w niecce basenu dla niepływających może być 65 osób, a w brodziku zaledwie 8. Przed wejściem na teren pływali obowiązywać będzie dezynfekcja rąk, a goście kąpieliska będą zobowiązani do zachowania dwumetrowego dystansu.

Odkryta pływalnia przeszła remont

Na pływalni w Parku Kachla przed rozpoczęciem sezonu przeprowadzono remont. Zmodernizowana została niecka basenu dla niepływających oraz parking na terenie kąpieliska. Prace kosztowały ponad 670 tys. zł.

- Było już niebezpiecznie, były tam skaleczenia, dlatego podjęliśmy decyzję o remoncie. Udało nam się na te prace pozyskać środki zewnętrzne. Z Górnośląko-Zagłębiowskiej Metropolii dostaliśmy 271 tys. zł. W przyszłym roku zamierzamy wyremontować nieckę drugiego basenu – podkreśla wiceprezydent Fras.

Odkryta pływalnia w Bytomiu będzie czynna w godzinach 10.00 – 19.00. Cały bilet kosztować będzie 10 zł, a ulgowy 5 zł. Za wejście po godz. 16.00 zapłacimy 6 zł i 3 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=q2R83u-ay-E

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pilki bramka polonia

Sprintem przez boiska: Nadzieja przełamała się...

Byt bieg rynek

Będą ganiać po parku

Byt kompleks sportowy olimpijska1

Ministerstwo nie da kasy na kompleks Polonii

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt sparing polonia bytom

II liga: ruszył casting na piłkarza Polonii

II liga: słabszy okres Polonii. Dwa mecze i...

Szombierki dogadały się z miastem. Drużyna w...