To będzie ciężki początek tygodnia. Rusza remont ul. Zabrzańskiej

Na ten remont czekało wielu kierowców, ale zanim będą mogli przejechać po nowej, równej nawierzchni będą musieli swoje wycierpieć. W poniedziałek ruszą prace drogowe na Zamłyniu.

Byt ulica zabrzanska w bytomiu

Inwestycja obejmie odcinek ulicy Zabrzańskiej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki. Przez lata miasto wstrzymywało się z jego naprawą, gdyż droga miała być przebudowywana w ramach budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe, czyli tzw. Becetki. To przedsięwzięcie nie doszło jednak do skutku i nie wiadomo kiedy udałoby się pozyskać na nie środki, dlatego ostatecznie zdecydowało się wyremontować wspomniany fragment Zabrzańskiej.

- Jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki jest w bardzo złym stanie technicznym przez koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania, dlatego konieczny jest remont odcinka drogi - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Roboty przeprowadzi bytomska firma PPHU "DALPOL" wyłoniona w drodze przetargu. Miasto zapłaci za nie 275 459 zł, a cała powyższa kwota będzie pochodzić z budżetu gminy. Za te pieniądze zostaną wymienione warstwy wiążąca i ścieralna, z czego ścieralna zostanie odtworzona w technologii mineralno-grysowej SMA, charakteryzującej się większą wytrzymałością na powstawanie kolein, niż powszechnie stosowane nawierzchnie mineralno-bitumiczne. Oprócz tego zostaną wyremontowane chodniki, a dzięki zwężeniu pasów ruchu możliwe będzie wydzielenie pasa dla rowerów w kierunku Szombierek. W przeciwną stronę zostanie wyznaczony ciąg pieszo-rowerowy na obecnym chodniku.

- Roboty drogowe rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek, 20 lipca. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień drogowych, które nie powinny trwać dłużej niż dwa tygodnie. Prace drogowe wykonawca planuje zakończyć się na początku sierpnia - powiedział Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Wpierw prace będą prowadzone na jednym pasie, a drugi będzie przeznaczony do ruchu. Na ten czas będą wyznaczone stosowne objazdy. Po zakończeniu robót na pierwszym pasie, ruch zostanie przerzucony na ten odnowiony, natomiast drogowcy zajmą się przeciwnym.

Organizacja ruchu podczas remontu ul. Zabrzańskiej

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów 20 lipca od godziny 9:00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku:

  • w czasie remontu obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy - od Centrum w stronę Szombierek i Bobrka.
  • kierowcy jadący od strony ul. Łagiewnickiej i spod wiaduktu PKP, w kierunku dzielnicy Szombierki, napotkają utrudnienia związane z naprzemiennym zawężeniem jezdni.
  • objazd do Centrum z Szombierek i Bobrka będzie kierowany do Karbia, skąd istniejące oznakowanie kieruje do Centrum przez ul. Wrocławską (dla samochodów osobowych ) i ul. Celną oraz Strzelców Bytomskich (dla samochodów ciężarowych ).
    Przypominamy również o alternatywnej możliwości dojazdu do Centrum z Szombierek przez:
  • ul. Frycza Modrzewskiego, Młyny Szombierskie, Ostatnią;
  • ul. Łagiewnicką, Krzyżową;
  • Kilara i Chorzowską.

Zmiany obejmą również kursowanie komunikacji miejskiej. Informacje na ten temat będą dostępne na stronach Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon