Z Bytomia prosto do Zakopanego

Jeden z autobusowych przewoźników uruchomił regularne połączenie z Bytomia do stolicy polskich Tatr. Dzięki niemu można sobie urządzić nawet jednodniową wycieczkę, wyjeżdżając z rana i wracając po południu.

Byt zebrabus

ZebraBus jeździ ze Śląska na Podhale od początku ubiegłego roku. Dotąd jednak autobusy rozpoczynały bieg z Katowic. Od 9 lipca linia została wydłużona do Tarnowskich Gór, w efekcie czego skorzystał na tym również Bytom, ponieważ przewoźnik wyznaczył w naszym mieście dwa przystanki: Dworzec Autobusowy i Stroszek Osiedle.

Autokary w biało-czarne paski odjeżdżają codziennie z Tarnowskich Gór o godzinie 5:00, a na przystankach w Bytomiu zatrzymują się o 5:08 (Stroszek Osiedle) i 5:20 (Dworzec Autobusowy). Po drodze przejeżdżają też przez Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Kraków, Chochołów, Witów i Kościelisko. Na zakopiańskie Krupówki docierają o 9:48.

rozklad jazdy zebrabus

Bilety na podróż z Bytomia do Zakopanego kosztują 43,50 zł. Cena jednak ulega zmianie, jeśli chcemy wysiąść na wcześniejszym przystanku. Np. przejazd do Krakowa, to już tylko 19 zł, a do Jaworzna jedynie 6,50 zł.

Autobusy powrotne wyruszają w trasę o 15:50 z Zakopanego, by następnie dotrzeć do Bytomia na 20:13. Koszt biletów jest taki sam, jak w przeciwną stronę.

fot. ZebraBus

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT