W poniedziałek rusza remont Zabrzańskiej. Jak ominąć korek? [VIDEO]

Przez około dwa tygodnie ruch na ulicy Zabrzańskiej ma się odbywać tylko po jednym pasie. Z całą pewnością będą się tam robić korki. Jeden z internautów postanowił zaprezentować innym kierowcom możliwy objazd.

Byt objazd szombierek

W piątek informowaliśmy o planowanym rozpoczęciu remontu odcinka ul. Zabrzańskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Małgorzatki oraz Wyzwolenia. Prace mają ruszyć 20 lipca i nie powinny potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Roboty wpierw będą prowadzone na jednym pasie, a później zostaną przerzucone na drugi. Już teraz na tym fragmencie Zabrzańskiej tworzą się korki w godzinach szczytu, dlatego można się spodziewać, że remont wywoła jeszcze większe zatory na drodze.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wyznaczył objazd z Szombierek do Śródmieścia przez Bobrek oraz Karb ulicami Konstytucji i Wrocławską (lub Obwodnicą Północną dla ciężarówek). Użytkownik portalu YouTube o pseudonimie elot360 zaproponował natomiast alternatywną trasę. Prowadzi ona prze Kolonię Zgorzelec i Łagiewniki ulicami Frycza-Modrzewskiego, Młyn Szombierski, Kolonia Zygmunt, Ostatnią, Świętochłowicką i Łagiewnicką. Przejazd przy małym natężeniu ruchu trwa około 10 minut, lecz w godzinach szczytu będzie trzeba swoje odstać na końcu ul. Łagiewnickiej na Zamłyniu (podobnie będzie na objeździe rekomendowanym przez MZDiM, gdzie korki robią się na skrzyżowaniu Konstytucji i Wrocławskiej).

Alternatywny objazd dokładnie przedstawia film nagrany przez elota360. Można go zobaczyć poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=4DWdUOOZSn0

- Domyślam się że wielu lokalsów jak najbardziej zna tą trasę, mam nadzieję jednak że film ten trafi również do osób które nie miały okazji z tej drogi korzystać - napisał elot360 w opisie filmu na YouTube.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT