Szombierki zaczynają kolejną walkę o III ligę. Klub ujawnił transfery

Już w sobotę Szombierki Bytom rozpoczną nowy sezon, a na początek będzie hit z Ruchem Radzionków. Kibice zobaczą kilka nowych twarzy, bo "Zieloni" w ostatnich tygodniach dokonali kilku wzmocnień.

GKS Szombierki Bytom cały czas marzy o powrocie do III ligi. W minionym sezonie było bardzo blisko, ale w barażu o awans lepszy był LKS Goczałkowice-Zdrój. "Zieloni" jednak zdążyli już otrząsnąć się po tej porażce i teraz myślą tylko o nowym sezonie, a ten startuje już w najbliższą sobotę.

25 lipca na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego przyjedzie Ruch Radzionków, który także ma chrapkę, by powalczyć o mistrzostwo ligi. Dla bytomian to będzie ciekawy test, który pokaże potencjał zespołu, który w ostatnich tygodniach został trochę przebudowany.

Z kadry z poprzedniego sezonu został piętnastu zawodników. Są to: Arkadiusz Latka, Jakub Zapiór, Tomasz Balul, Szymon Cichecki, Remigiusz Curyło, Bartłomiej Gwiaździński, Tomasz Hołoś, Paweł Juraszczyk, Mateusz Kaiser, Kamil Moritz, Karol Pstuś, Tomasz Rybak, Jakub Stefaniak, Marek Szubert, Jakub Wagner.

Szombierki dokonały kilku transferów. Z Ruch Zdzieszowice sprowadzono Mateusza Nowarę, ze Śląska Świętochłowice przyszedł Łukasz Łobko, z Unii Oświęcim Bruno Łoziński, a z Gwarka Ornontowice Filip Maziarz. Do zespołu ma także dołączyć Kacper Mońko z KS Zakopane, a w dodatku trener Janusz Kluge czeka na powrót kontuzjowanego Dominika Cieszyńskiego.

To nie wszystko, bo do pierwszej drużyny włączono czterech utalentowanych zawodników z drużyn młodzieżowych. Szansę na przebicie się do seniorskiej piłki otrzymają Przemysław Kuciński, Przemysław Nesterczuk, Kacper Cebula i Miłosz Ziomek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon