Bytomski Półmaraton odwołany. Wszystko przez koronawirusa

Bytomski Półmaraton w tym roku się nie odbędzie. To już oficjalna i ostateczna decyzja. Organizator uznał, że w dobie pandemii taka impreza sportowa wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem.

Byt polmaraton

Wszystko było zaplanowane. 19 września miał się odbyć 12. PKO Bytomski Półmaraton. Już w marcu zaczęły się zapisy, ale to było jeszcze przed światową pandemią koronawirusa. Wydawało się jednak, że skoro zawody są zaplanowane dopiero na jesień, to ostatecznie uda się je zorganizować.

Niestety, we wtorek 21 lipca organizator oficjalnie poinformował, że w tym roku bytomianie nie wezmą udziału w półmaratonie. Zawody zostały odwołane.

"Informujemy, że ze względu na pandemię Covid-19 jesteśmy zmuszeni odwołać 12. PKO Bytomski Półmaraton. Wszystkie osoby, które dokonały wcześniej opłaty startowej, otrzymają oczywiście zwrot pełnej kwoty. Zachęcamy do indywidualnych treningów, które zapewnią wspaniałe wyniki podczas zawodów w 2021 roku" - czytamy na stronie Bytomskiego Półmaratonu.

To duża strata dla Bytomia. Półmaraton wyrósł na jedną z czołowych tego typu imprez biegowych w Polsce. Co roku brało w nim udział kilkuset uczestników. W dodatku na chętnych czekały krótsze dystansy, a nawet rywalizacja w nordic walking.

fot. Facebook/Bytomski Półmaraton

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon