Na wodzie posypały się medale. Znakomite mistrzostwa Zefira Bytom

Aż jedenaście medali przywieźli zawodnicy Zefira Bytom z mistrzostw Polski. Narciarze wodni udowodnili, że cały czas są krajową czołówką w tej dyscyplinie sportowej.

Byt zefir

Zefir Bytom to kolejny klub z naszego miasta, który w kraju często nie ma sobie równych. Specjalizuje się w narciarstwie wodnym i ma bardzo bogate tradycje. Nie przeszkadza mu fakt, że we własnym mieście nie ma odpowiednich warunków do treningu.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych za motorówką. Zefir wysłał do Skulska liczną reprezentację. Jezioro Gopło okazało się szczęśliwe dla bytomskich narciarzy, którzy zdobywali medal za medalem.

Pięciu reprezentantów Zefira wywalczył tytuł mistrza Polski. To udało się Ewie Bartoszewskiej, Oliwii Janik, Ksaweremu Szumańskiemu, Jakubowi Siedlarskiemu i Dawidowi Kazkowi. Łącznie jedenastu zawodników bytomskiego klubu stanęło na podium.

Złote medale: Ewa Bartoszewska (U-14), Oliwia Janik (U-17), Ksawery Szumański (U-17), Jakub Siedlarski (U-21), Dawid Kazek (OPEN).
Srebrne medale: Emilia Szumańska (U-14), Wojciech Janik (U-21), Jakub Siedlarski (OPEN).
Brązowe medale: Oliwia Spyra (U-14), Jakub Drewiczewski (U-14), Jarosław Drewiczewski (OPEN 35).

fot. Facebook/PZMWiNW/Robert Siedlarski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon