Wypadek na Stroszku. 70-latka została przytrzaśnięta drzwiami w tramwaju

Kobieta wsiadająca do tramwaju na Stroszku została przytrzaśnięta drzwiami. Pasażerowie byli zmuszeni użyć hamulca awaryjnego, żeby uniknąć tragedii. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna. Poszkodowaną zawieziono do Szpitala Górniczego w Sosnowcu.

Byt torowisko

Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 16.00 w dzielnicy Stroszek. Kobieta w wieku ok. 70 lat, wsiadała do jednego z wagonów tramwaju nr 19 na przystanku Targowisko.

- Tramwaj ruszył i kobieta została przez niego pociągnięta - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwaje Śląskie S.A. Drzwi przytrzasnęły jej nogę. - Na razie nie znamy więcej szczegółów, z motorniczym jest dosyć trudno w tej chwili się porozumieć - dodaje.

Pasażrowie widząc co się dzieje, zagiągneli hamulec awaryjny. - Kobieta została przewieziona do szpitala, prawdopodbnie jest to Szpital Górniczy w Sosnowcu - mówi Andrzej Zowada.

Nie jeżdżą tramwaje w kierunku Stroszka

Tramwaje Śląskie zdecydowały wyłączyć napięcie w sieci. W związku z tym tramwaje w kierunku Stroszka nie jeżdżą do odwołani.Tramwaje linii nr 19 są kierowane natomiast do Szkoły Medycznej. Auobus zastępczy kursuje między Placem Sikorskiego, a Zajezdnią w Stroszku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Nielegalne papierosy Bytom

Handlował nielegalnymi papierosami "na cały etat"

Zatrzymanie Kacpra Ś.

Kacper Ś. najbliższe lata spędzi w zakładzie poprawczym

Lewy tytoń znaleziony w garażu

100 kg tytoniu w bytomskim garażu

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt plac sobieskiego

Zwłoki na Placu Sobieskiego. Policja czeka na...

Byt stadion pb

Były prezydent Bytomia odwołał się od wyroku za...