Kibice nie wejdą na mecz GKS Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Kibice ucieszyli się, gdy rozlosowano pary pierwszej kolejki IV ligi. Szombierki Bytom od razu trafiły na uznanego rywala, jakim jest Ruch Radzionków. Niestety, policja nie zgodziła się, by stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego był otwarty dla fanów.

W sobotę 25 lipca w końcu ruszają pierwsze rozgrywki piłkarskie. Nowy sezon zainaugurują Szombierki Bytom. IV-ligowiec na początek rozegra hitowe spotkanie z Ruchem Radzionków. Kibice już zacierali ręce z zadowolenia, ale niedługo później wylano na nich kubeł zimnej wody.

"Niestety, negatywna opinia policji spowodowana remontem domku klubowego oznacza, że mecz odbędzie się bez kibiców obydwu drużyn" - czytamy na stronie bytomskiego klubu.

Budynek na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego przechodzi termomodernizację. Już wymieniono niemal wszystkie okna, a to nie będzie wszystko. W planach jest także ocieplenie budynku i stropodachu, czy instalacja centralnego ogrzewania.

W przetargu zapisano, że prace remontowe nie mogą doprowadzić do wyłączenia budynku z użytkowania. Nikt jednak wówczas nie zakładał, że policja uzna, że plac budowy stwarza zagrożenie podczas meczów ligowych.

Problem jest poważny i może dotknąć nie tylko Szombierki, ale także Polonię Bytom, która także tutaj będzie rozgrywać mecze ligowe. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda się wszystko uporządkować i zabezpieczyć do tego stopnia, że policja zmieni decyzję.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt sparing polonia bytom

II liga: ruszył casting na piłkarza Polonii

II liga: słabszy okres Polonii. Dwa mecze i...

Szombierki dogadały się z miastem. Drużyna w...

Byt turniej17kwietnia

Turniej młodzieży niepełnosprawnej

Hokej: dzielnie walczą, ale przegrywają

Sprintem przez boiska: dwa razy derby, dwa razy...