BIS Bartyli się kurczy. Kolejni radni odchodzą z klubu

Ugrupowanie Damiana Bartyli traci na sile. Z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej odchodzą kolejni radni. Już niewiele brakuje, aby klub wkrótce formalnie przestał istnieć.

Bytomski.pl
Bytomska Inicjatywa Społeczna

Po wyborach samorządowych w 2018 roku w bytomskiej Radzie Miejskiej zawiązano trzy kluby radnych: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Bytomska Inicjatywa Społeczna. Zgodnie ze statutem miasta może je założyć minimum trzech radnych, dlatego Stowarzyszenie Budujmy Bytom, które wprowadziło do bytomskiego organu uchwałodawczego dwóch radnych nie mogło formalnie powołać własnego klubu.

Ten układ sił przetrwał 1,5 roku. W maju niewiele brakowało, by Bytomską Inicjatywę Społeczną opuścili Krzysztof Gajowiak oraz Tomasz Wac. Radni jednak pozostali w klubie, lecz Krzysztof Gajowiak ustąpił z funkcji przewodniczącego klubu, a jego miejsce zajął Robert Rabus. Miesiąc później BIS opuścił Marek Wilk, a następnie przyłączył się do SBB, co pozwoliło spełnić kryterium ilościowe do powołania nowego klubu w Radzie Miejskiej.

Na dzisiejszej sesji Piotr Bula oświadczył, że do klubu SBB dołączył Michał Lewicki, będący dotąd członkiem BIS. W efekcie oba kluby zrównały się pod względem liczby członków. Niewykluczone, że ten stan nie potrwa długo, bowiem w kuluarach mówi się o kolejnych transferach z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej. Gdyby z klubu odeszło kolejnych dwóch radnych, to formalnie przestałby istnieć.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ec szombierki kominy

Sejmik za przejęciem EC Szombierki. Teraz czas...

Byt tramwaj linii nr 6

Tramwaje metropolitalne zamiast śląskie? GZM...

Byt tablica wjazdowa szombierki

Bytom NIE MA dzielnic... ale mają powstać.

Byt kandydaci pis z bytomia do sejmu i senatu

PiS przedstawił listy do Sejmu i Senatu. 5...

Byt prajs stepien

Będzie mniej kobiet w radzie

Byt obwodowa komisja wyborcza 4 lo

Trwają wybory samorządowe w Bytomiu [FREKWENCJA...

Byt kamera sesja

Wróci deszczówka? Sesja Rady Miejskiej [NA ŻYWO]