Straż Pożarna w Bytomiu ma nowego komendanta

Straż Pożarna w Bytomiu ma nowego Komendata. Jest nim mł. bryg. Marek Trefon, który zastąpił st. bryg. mgr inż. Mirosława Synowca.

Dzisiaj oficjalnie mianowano nowego Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu. Został nim mł. bryg. Marek Trefon, który zastąpił st. bryg. mgr inż. Mirosława Synowca. Dotychczasowy komendant otrzymał awans pod koniec maja i został zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach.

- Powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej jest dla mnie największym wyróznieniem w mojej ponad 20-letniej służbie - przyznał mł. bryg. Marek Trefon.

- To wielki zaszczyt, ale również wyzwanie, nowy zakres obowiązków i odpowiedzialność. Kierowanie bytomską jednostką to wielki przywilej i satysfakcja, ale nade wszystko odpowiedzialność. Zdaję sobie sprawę z wielu wyzwań i obowiązków, które stoją przede mną i przed pracownikami komendy. Jestem jednak przekonany, że i mnie, strażakom i wszystkim pracownikom komendy wystarczy zapał, by stawić czoła wszystkim wyzwaniom i trudnościom - dodał.

Podczas dzisiejszej uroczystości mianowano również Zastępcę Komendata Miejskiego PSP w Bytomiu. Został nim mł.bryg. mgr Tomasz Rutkowski.

- Komendanci nic nie znaczą bez swoich ludzi. Proszę Was o to, żebyście wspierali tych dwóch oficerów w ich działaniach i żebyście mieli wyrozumiałość dla ich decyzji - apelował do strażaków nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców Bytomia i Śląska. Jesteście jednostką, która posiada grupę wodno-nurkową i jeżdzi po całym województwie. Dziękuję Wam za to - dodał.

Warto przypomnieć, że bytomscy strażacy od maja urzędują w nowoczesnej strażnicy przy ul. Łużyckiej 21. Swoją siedzibę ma tu również Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Inwestycja pochłonęła 23 miliony złotych i została sfinansowana dzięki środkom z budżetu państwa, dotacji wojewody śląskiego oraz miasta Bytom.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Zaginął 10-latek z Bytomia. Odnaleźli go policjanci

Pilne karetki

Śmierć na placu zabaw. Nie udało się odratować chłopca

272851266 359304239530257 8888151367645862411 n

Niż Nadia w woj. śląskim. Interwencje straży także w Bytomiu

Skradzione konie wróciły do właściciela

Skradzione z Bytomia konie wróciły do właściciela

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Wręczył policjantom łapówkę. Ci nie połakomili się

Byt m 196505521 1196677874102308 1527925373814759207 n

22-latek został dawcą i dwukrotnie uratował...