Boisko na ul. Piłkarskiej zdewastowane przez ulewy

Przez nocne ulewy boisko na ulicy Piłkarskiej, na którym trenują grupy Polonii Bytom, nie nadaje się do użytkowania. Zapadła decyzja o jego zamknięciu. Piłkarze będą musieli korzystać z innych obiektów.

Byt dziura w boisku

Co z treningami Polonii Bytom?

Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej zostało oddane do użytku latem 2018 roku. Koszt tej inwestycji wyniósł około 3,5 mln zł. Jego stan znacznie się pogroszył przez nocną ulewę z 26 na 27 lipca. Deszcz spowodował dalsze obsunięcie skarpy i naruszenie konstrukcji boiska. Na razie jest zabezpieczone i wyłączone z użytkowania.

-Zdajemy sobie sprawę, że grupy piłkarskie Polonii Bytom trenujące na tym obiekcie będą musiały korzystać z innych obiektów, jednak względy bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Usterki miały zostać dawno usunięte

Problem zaczął się już w kwietniu w 2019 roku, gdy zostało potwierdzone obniżenie części terenu boiska treningowego. Odchyliło się również ogrodzenie do pionu i wychylił się mur oporowy. W związku z tym Bytomski Sport Sp. z o. o., który jest zarządcą obiektu, wezwał wykonawcę (firmę S-Sport) do usunięcia powstałych uszkodzeń na koszt wykonawcy. Miał on wskazać również przyczyny powstałych usterek.

- Początkowo firma deklarowała przystąpienie do naprawy, prosząc o przesunięcie terminu, jednak nigdy nie podjęła jakichkolwiek działań – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytomia - Brak reakcji i kontaktu ze strony S-Sport spowodował, że wystąpiliśmy do ubezpieczyciela o uruchomienie środków z gwarancji należytego wykonania obiektu. Przekazane środki z gwarancji wystarczyły jednak tylko na wykonanie szczegółowej ekspertyzy, która wskazała powody i potwierdziła nieprawidłowości przy budowie obiektu. Dokonano również częściowego zabezpieczenia terenu – zgodnie z nakazem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – podkreśla Sławomir Kamiński.

Co dalej?

Grupy piłkarskie Polonii Bytom muszą mieć gdzie trenować. Odpowiedź jest więc prosta. Boisko trzeba naprawić. Czy można na nim dalej grać? Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma wydać dyspozycje związane z dalszym użytkowaniem obiektu.

- Musimy teraz oszacować koszt prac i prawdopodobnie ogłosić przetarg, aby wyłonić firmę, która wykonane prace naprawcze – mówi Sławomir Kamiński, prezes BS Polonia Bytom Sp. z o.o. Na razie nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo będzie wyłączone boisko z użytkowania. Zrobimy wszystko, aby zapewnić grupom piłkarskim Polonii Bytom zastępcze obiekty to trenowania – dodaje.

fot. BS Polonia Bytom sp. z o.o.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Adam Matys

Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie!

Jerzy janowicz bytom cup tenis

Szybki koniec Janowicza. Niemiec wygrał Bytom Cup

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu

Kaminski

Wychowanek Szombierek sprzedany do Bundesligi!

248293141 384153086754586 7222731602008986096 n

Koszykarze przed arcyważnym meczem. Wspieraj Polonię!

Byt D4 N3213

Polonia Bytom z falstartem. Zwycięstwo stracone...