Polonia Bytom ze sponsorem i wsparciem miasta w nowy sezon

W Polonii Bytom powiało optymizmem. Klub pozyskał sponsora strategicznego, którym została firma StanX. W dodatku kasą sypnął miejski magistrat. Dzięki temu piłkarze mogą skupić się na rozgrywkach ligowych, które dla niebiesko-czerwonych rozpoczną się dopiero za ponad tydzień.

Byt stanx

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nad Polonią Bytom pojawiły się ciemne chmury. Wprawdzie nie był ryzyka, że los III-ligowego klubu stanie pod znakiem zapytania, ale wprowadzono liczne oszczędności. Z tego powodu było wątpliwe, że niebiesko-czerwoni w nowym sezonie ponownie poważnie włączą się do walki o awans do II ligi.

W miniony poniedziałek ciemne chmury zostały rozgonione. Pierwsze dobre wieści napłynęły z miejskiego ratusza. Radni podjęli decyzję o przekazaniu kolejnych środków spółce Bytomski Sport, która zarządza drużyną piłkarską oraz koszykarską. Na konto miejskiej spółki trafi aż 497 060 zł.

- Za każdym razem, kiedy wpływa wniosek o dopłatę, mamy szczegółowe wyliczenia ile pieniędzy zostaje przeznaczone na zobowiązania, a ile na wynagrodzenia pracowników i sportowców. Jeśli chcemy, by ten klub funkcjonował, musimy go wspierać. Nie dzieje się to poprzez różne spółki i jednostki samorządowe jak wcześniej, kiedy w mojej ocenie przepływ gotówki był poza kontrolą i był zdecydowanie większy - cytuje prezydenta Mariusza Wołosza portal sportslaski.pl.

Punktualnie o godzinie 15 pojawiła się kolejna optymistyczna wiadomość. Polonia Bytom pozyskała sponsora strategicznego, którego w klubie z Olimpijskiej nie było od wielu lat. Finansowym patronem III-ligowej drużyny została bytomska firma StanX. To producent systemów modułowych z litego drewna i stali.

Żadna ze stron na razie nie chce zdradzić, jakie pieniądze będą trafiać do Bytomskiego Sportu. Wiadomo natomiast, że umowa została podpisana na sezon 2020/21. Logo sponsora pojawi się na koszulkach pierwszej drużyny.

Teraz tylko czekać na rozpoczęcie nowego sezonu. W ostatnich tygodniach podopieczni Kamila Rakoczego przygotowywali się do sezonu. Sparingi przeważnie kończyły się remisami. Tak było w starciu z Dramą Zbrosławice (2:2), Rakowem II Częstochowa (1:1), LKS-em Goczałkowice-Zdrój (2:2) i Stalą Brzeg (1:1). Przytrafiła się także porażka z Hutnikiem Kraków (2:3).

III grupa III ligi startuje już w nadchodzący weekend, ale bytomianie w pierwszej kolejce pauzują. W środę 29 lipca Polonia jednak zagra w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom z A-klasową Iskrą Połomia. Z kolei w sobotę 1 sierpnia rozegra ostatni sparing ze Śląskiem II Wrocław.

W zespole doszło także do licznych zmian personalnych. Niebiesko-czerwoni pozyskali Roberta Chwastka z Sokoła Ostródy. Przyszedł także Dominik Brzozowski z Zaborza Zabrze, Kacper Czajkowski z Foto-Higieny Gać, Kajetan Frankowski ze Sparty Rudna, a do pierwszej drużyny włączono utalentowanych juniorów Denisa Bardla i Kamila Wójcika.

W nowym sezonie w Polonii nie zobaczymy Patryka Krążyńskiego (wypożyczenie do Orła Miedary), Leona Fuliantego (wypożyczenie do Sarmacji Będzin), Macieja Wierzbickiego (Szczakowianka Jaworzno), Łukasz Krakowczyka (Piast Gliwice), Dawida Rudnika (Polonia Gościęcin), Mariusza Fornalczyka (Pogoń Szczecin), Łukasza Matusiaka (koniec kariery) i Jakuba Czajkowskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon