Kronika Policyjna: 3 sierpnia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 623936

Wpadł kierowca z zakazem

Bytomscy policjanci z drogówki zatrzymali 70-letniego mężczyznę. Mieszkaniec naszego miasta kierował seatem pomimo, że posiada cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd w Bytomiu. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat za kratkami.

Policjanci bytomskiej drogówki przy ulicy Olimpijskiej zatrzymali do kontroli jadącego seatem. W trakcie kontroli okazało się, że kierującym jest 70-letni mieszkaniec Bytomia. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami a decyzję wydał Sąd Rejonowy w Bytomiu. Teraz mężczyzna odpowie za nie stosowanie się do decyzji sądu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwi kierowcy eliminowani z ruchu

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym stróże prawa z bytomskiej drogówki, którzy wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze!

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy z zatrzymanych kierowców to 56-letni mieszkaniec Bytomia. Kierowca Hyundaia wpadł w ręce mundurowych na ul. Chorzowskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się 35-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Tuwima. Kierując samochodem osobowym marki Volkswagen, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Złodziej z narkotykami

Kryminalni z Zabrzańskiej zatrzymali sprawcę kradzieży. Bytomianin w jednym z marketów skradł słuchawki warte 750 zł. W trakcie zatrzymania śledczy znaleźli przy 27-latku narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W ręce kryminalnych z „czwórki” wpadł 27-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna w połowie lipca skradł słuchawki warte 750 zł. w z jednym z marketów w dzielnicy Szombierki. Śledczy zapoznali się z zapisem z kamer monitoringu i ustalili rysopis sprawcy. Rozpoczęły się jego poszukiwania. Przedwczoraj kryminalni zatrzymali złodzieja. Przy 27-latku mundurowi znaleźli amfetaminę. Bytomianin noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Areszt dla 19-letniego rozbojarza

Na wniosek bytomskich śledczych sąd tymczasowo aresztował 19-latka, który pobił, a następnie okradł mieszkańca Bytomia. Krótko po zdarzeniu napastnik został zatrzymany przez kryminalnych z komendy. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 lipca po godzinie 17.00. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on napadnięty, gdy szedł ulicą Frenzla. Sprawca bijąc mężczyznę pięściami po głowie i kopiąc po klatce piersiowej, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie okradł. Łupem napastnika padł portfel z gotówką. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania bandyty. 19-latek wpadł w ręce kryminalnych już następnego dnia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodzieńcowi zarzutu rozboju. Wczoraj sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego 2-miesięcznego tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon