Drużyna zaprezentowana, ale na mecz trzeba jeszcze poczekać

Polonia Bytom najpierw zaprezentowała swój zespół, a potem w piątek miała rozpocząć sezon od meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Spotkanie zostało odwołane. Cała drużyna rywala jest na kwarantannie, bo jeden zawodnik zaraził się koronawirusem.

Piłkarze Polonii Bytom zakończyli okres przygotowawczy do nowego sezonu. Latem sporo się działo w bytomskim III-ligowcu. Co najważniejsze, pojawił się sponsor strategiczny w postaci firmy StanX, który zapewni finansowy komfort niebiesko-czerwonym.

W międzyczasie trwały prace nad wzmocnieniami. Polonia znowu skoncentrowała się przede wszystkim na młodych zawodnikach. Do zespołu Kamila Rakoczego dołączyli: Dominik Brzozowski (Zaborze Zabrze), Kacper Czajkowski (Foto-Higiena Gać), Kajetan Frankowski (Sparta Rudna), Robert Chwastek (Sokół Ostróda), Grzegorz Ochwat (Zaborze Zabrze) i zdolni juniorzy Michał Subczyński, Kamil Wójcik i Denis Bardl.

Bytomianie przed rozpoczęciem sezonu postanowili zorganizować prezentację pierwszego zespołu. Tym razem bez kibiców ze względu na pandemię koronawirusa. Fani jednak mogą zobaczyć materiał filmowy z tego wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=Fqh0poVEwUA

Teraz w końcu miał przyjść czas na walkę o ligowe punkty. Polonia Bytom w pierwszej kolejce pauzowała, bo w trzeciej grupie III ligi jest nieparzysta liczba drużyn. Piłkarze i kibice czekali zatem z niecierpliwością na nadchodzący piątek. Na stadionie w Szombierkach miał się odbyć mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry. To spotkanie jednak zostało odwołane.

Jak poinformował "Sport", w tarnogórskim klubie jeden zawodnik jest zakażony. Jego personalia nie są znane. Trener Krzysztof Górecko jedynie zdradził, że był on z zespołem na zgrupowaniu w Nowym Targu, a w pierwszej kolejce z Zagłębiem II Lubin (0:4) nie było go w kadrze meczowej.

Piłkarz zaczął źle się czuć w środę 29 lipca i w kolejnych dniach nie było poprawy. Trener Górecko zalecił my, aby zrobił sobie test na obecność koronawirusa. Niestety, we wtorek 4 sierpnia przyszedł wynik pozytywny. Jak czują się pozostali gracze i trenerzy?

- Nie mamy większych problemów, nie mamy objawów, ale musimy być bezwzględnie w domach i w terminie do dwóch dni każdy z nas przejdzie test. Mam nadzieję, że będziemy zdrowi i nie spędzimy dwóch tygodni w izolacji, tylko już w przyszłym tygodniu wrócimy do zajęć. Niestety, spotkało nas to, co wydarzy się pewnie jeszcze w niejednym klubie - komentuje szkoleniowiec w "Sporcie".

Polonia rozpocznie nowy sezon ligowy dopiero w środę 12 sierpnia od wyjazdowego meczu z Miedzią II Legnica. Potem miała grać u siebie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie w sobotę 15 sierpnia. Ten mecz jednak także został przełożony na inny termin, bo rywal wygrał Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim i za ponad tydzień ma grać z Sokołem Ostróda w I rundzie PP na poziomie centralnym.

Mecz z Gwarkiem został przełożony na 14 października. Z kolei z Pniówkiem bytomianie zmierzą się 2 września. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem nie będzie już żadnych komplikacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom stal brzeg 3 liga

Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku mecz o wszystko

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

D4 N 4027 kopia

Spacerek przed hitem sezonu. Polonia lepsza od 40 punktów

Polonia Bytom zakończyła ligowe zmagania w tym roku

Polonia kończy rok z niedosytem. Wiosną będzie się działo!

Lodowisko Braci Nikocemowiczów, Bytom

Plejada gwiazd w charytatywnym meczu hokejowym

Byt 209474896 4043286939070230 1044909022224962115 n

Ochłoda w upalne dni. Tego lata w Bytomiu warto...

Byt D4 N3214

III liga. Zwycięstwo znowu wyszarpane. Ale...