Dzielnicowe festyny z Becekiem

Festyny, które nie będą kojarzyć nam się ze straganami śmieciowego jedzenia czy miejscami w których można nabyć alkohol. Czy to możliwe? Otóż tak. BECEK rusza z festynami, które mają na celu promować zdrowy tryb życia.

Byt festyn przed becekiem

Sierpień miesiącem trzeźwości

1 sierpnia pod BECEK-iem (plac Karin Stanek 1 Bytom) odbył się pierwszy festyn, który rozpoczął cykl spotkań, mających na celu promowanie aktywnego i trzeźwego stylu życia. Jest to alternatywna forma spędzania czasu wolnego, gier, zabaw integrujących społeczność wokół przewodniego tematu.

Program festynu obejmuje sadzenie kwiatów (Inicjatywa ulicy Mickiewicza Bytom), muzykę na żywo (szkółki gitarowe), warsztaty artystyczne (Pracownia Stalowe Anioły), zajęcia animacyjno-sportowe (Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE), poczęstunek (Mobilny Kucharz Agata Cichoń), spotkanie z terapeutą, informacje, prelekcję.

W tym miesiącu odbędą się jeszcze dwa festyny: 22 sierpnia na terenie podwórka i boiska przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu (Karb) oraz 29 sierpnia na boisku Szkoły Podstawowej nr 38 w Suchej Górze.

Festyny współfinansowane są ze środków otrzymanych z Gminy Bytom na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego, zgodnych z zadaniami Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bytomiu na 2020 rok oraz Bytomskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Z uwagi na stan pandemii koronawirusa liczba uczestników jest ograniczona i nie może przekorczyć 50 osób. Aby zgłosić uczestnictwo w festynie należy zadzwonić pod nr.: 32 389 31 09, lub skontaktować się przez adres e-mail: sekretariat@becek.pl.

fot. Bytomskie Centrum Kultury

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bajtle park bytom

Pożegnanie wakacji z Becekiem już w ten weekend

Wystawa jacek sienicki muzeum gornoslaskie 4

Wystawa obrazów Jacka Sienickiego w Muzeum Górnośląskim

Jan Nowicki w filmie Magnat

Zmarł Jan Nowicki. Przypominamy bytomski rozdział jego życia

Trio

2KQ Trio z bytomskiej szkoły muzycznej

Nagrywanie filmu "Dziennik z wycieczki do Budapesztu"

Filmowcy wracają do Bytomia na dwa dni. Tu ich spotkacie

Impreza Geschichte w bytomskiej poczcie

Techno przyjęło się w zabytkowej poczcie

Byt foto glowne

Kasia Moś w nowych aranżacjach utworów Karin Stanek