MM handmade nareszcie otworzył swój sklep w Bytomiu! Znajduje się na Powstańców Warszawskich

Takiego sklepu w Bytomiu jeszcze nie było! Na Powstańców Warszawskich 24 otworzył się MM handmade, który jest rajem dla miłośników designerskiego krawiectwa. Piękne tkaniny, dzianiny, artykuły pasmanteryjne, torby, worko-plecki, ale także niezwykłe meble i ubranka dla dzieci. Każdy kto szuka inspiracji, powinien wpaść tu koniecznie.

Wszystko zaczęło się w jednym z mieszkań w centrum Bytomia. Ponad dwa lata temu małżeństwo postanowiło otworzyć pracownię krawiecką, w której powstawały piękne kostiumy i pościelki dla dzieci.

- Zainspirowały nas nasze dzieci - przyznaje Miłosz Małota. - Dzielimy się tkaninami, których samych używamy, więc wiemy co sprzedajemy naszym klientom. Tkaniny są najwyższej jakości - dodaje.

W sklepie nie tylko można dostać pasmanterię i tkaniny, ale również oryginalne wyroby hand made. Największą popularnością cieszą się warkocze do łóżeczek dziecięcych, z których można wykonać również designersko-kreatywne poduszki. Nie brakuje tu także pomysłowych torbo-plecaków, worków, czy toreb na zakupy ze stylowymi grafikami. Góruje tu przede wszystkim wyobraźnia i dobre pomysły.

- Każdy kto do nas przyjdzie, może się zainspirować naszymi produktami i również sam je sobie uszyć - mówi Miłosz Małota - Doradzimy w jaki sposób dany produkt wykonać. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i szyjemy na zamówienie różne wspaniałe rzeczy lub pomysły, na które wpadnie - dodaje.

Bohaterowie szycia w czasie pandemii

Otwarcie sklepu nieszczęśliwie zgrało się z nałożeniem przez rząd obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Mimo to, właściciele nie poddali się tak łatwo i zaczęli szyć darmowe maseczki w pracowni dla mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych szpitali.

- Otwarcie było nietypowe, bo w marcu, w momencie rozpoczęcia się pandemii – wyjaśnia Miłosz Małota, właściciel MM handmade. - Było to dla nas bardzo trudne otwarcie, ale dostosowaliśmy się do sytuacji i zaczęliśmy szyć maseczki głównie dla mieszkańców Bytomia i instytucji, które najbardziej ich potrzebowały. Same się do nas zgłaszały. Maseczek brakowało wtedy w sklepach i aptekach. Nie były w ogóle dostępne - dodaje.

Dzięki akcji zorganizowanej przez MM handmade i dołączających do niej mieszkańców Bytomia, Szpital Nr 2 w Mysłowicach otrzymał aż dwa tysiące maseczek. D ostały je również między innymi: bytomski sanepid, zespół Pracowni Rezonansu i Tomografii w Bytomiu, mieszący się na terenie szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego, Pogotowie Medyczne w Świętochłowicach oraz Straż Miejska w Rudzie Śląskiej.

- Codziennie szyliśmy maseczki, pomagaliśmy, a ludzie odwdzięczali się nam dobrym słowem, upominkami, przywozili nam również materiały. Do naszej akcji włączyło się mnóstwo osób, w sumie rozdaliśmy ponad 8000 darmowych maseczek - mówi Miłosz Małota.

Fotele bujane, kołyski, hamaki oraz... kostiumy historyczne!

Zakupy w MM handmade można zrobić także przez internet. Online kupimy nie tylko to co jest dostępne w sklepie stacjonarnym, ale również piękne hamaki z warkoczy, dziecięce kołyski, czy wygodne bujane fotele, które z pewnością dodadzą nietuzinkowego stylu w wystroju każdego wnętrza. Co ciekawe, znajdzie się tu także coś dla fanów rekonstrukcji historycznej.

- Bardzo lubię szyć kostiumy - przyznaje Miłosz Małota. - Często przychodzą do nas fani LARP'a czy rekonstrukcji historycznej - dodaje. W sklepie zaraz obok tkanin widzimy robiący ogromne wrażenie skórzany kostium samego Ragnara Lothbroka - bohatera popularnego serialu „Wikingowie”. - Na naszej stronie mamy większą ofertę, przede wszystkim dla dzieci. Są dostępne niemal wszystkie zakony rycerskie - templariuszy, joanitów maltańskich, czy także krzyżaków - dodaje.

Nie brakuje tu oczywiście również kostiumów dla dziewczynek, które dzięki hand made mogą zamienić się w Wonder Woman, Harley Quinn oraz Lagerthę, bohaterkę z serialu „Wikingowie”. Każdy kto jest głodny inspiracji oraz nowych pomysłów koniecznie powinien się udać do sklepu MM handmade. Wszystkie tkaniny i produkty rękodzielnicze są wyjątkowe i na czasie!

Odwiedź MM handmade na:

WWW: https://mmhandmade.pl
Facebook: https://www.facebook.com/mmhandmadecostume
Instagram: http://instagram.com/mmhandmadecostume

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Paweł Kobyliński poprowadzi debatę dot. budżetu obywatelskiego

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Osiedla Jednorodzinne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Kabaret Smile już wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej! Specjalny prezent na 20-lecie

Kabaret Smile, wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej!