MM handmade nareszcie otworzył swój sklep w Bytomiu! Znajduje się na Powstańców Warszawskich

Takiego sklepu w Bytomiu jeszcze nie było! Na Powstańców Warszawskich 24 otworzył się MM handmade, który jest rajem dla miłośników designerskiego krawiectwa. Piękne tkaniny, dzianiny, artykuły pasmanteryjne, torby, worko-plecki, ale także niezwykłe meble i ubranka dla dzieci. Każdy kto szuka inspiracji, powinien wpaść tu koniecznie.

Wszystko zaczęło się w jednym z mieszkań w centrum Bytomia. Ponad dwa lata temu małżeństwo postanowiło otworzyć pracownię krawiecką, w której powstawały piękne kostiumy i pościelki dla dzieci.

- Zainspirowały nas nasze dzieci - przyznaje Miłosz Małota. - Dzielimy się tkaninami, których samych używamy, więc wiemy co sprzedajemy naszym klientom. Tkaniny są najwyższej jakości - dodaje.

W sklepie nie tylko można dostać pasmanterię i tkaniny, ale również oryginalne wyroby hand made. Największą popularnością cieszą się warkocze do łóżeczek dziecięcych, z których można wykonać również designersko-kreatywne poduszki. Nie brakuje tu także pomysłowych torbo-plecaków, worków, czy toreb na zakupy ze stylowymi grafikami. Góruje tu przede wszystkim wyobraźnia i dobre pomysły.

- Każdy kto do nas przyjdzie, może się zainspirować naszymi produktami i również sam je sobie uszyć - mówi Miłosz Małota - Doradzimy w jaki sposób dany produkt wykonać. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i szyjemy na zamówienie różne wspaniałe rzeczy lub pomysły, na które wpadnie - dodaje.

Bohaterowie szycia w czasie pandemii

Otwarcie sklepu nieszczęśliwie zgrało się z nałożeniem przez rząd obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Mimo to, właściciele nie poddali się tak łatwo i zaczęli szyć darmowe maseczki w pracowni dla mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych szpitali.

- Otwarcie było nietypowe, bo w marcu, w momencie rozpoczęcia się pandemii – wyjaśnia Miłosz Małota, właściciel MM handmade. - Było to dla nas bardzo trudne otwarcie, ale dostosowaliśmy się do sytuacji i zaczęliśmy szyć maseczki głównie dla mieszkańców Bytomia i instytucji, które najbardziej ich potrzebowały. Same się do nas zgłaszały. Maseczek brakowało wtedy w sklepach i aptekach. Nie były w ogóle dostępne - dodaje.

Dzięki akcji zorganizowanej przez MM handmade i dołączających do niej mieszkańców Bytomia, Szpital Nr 2 w Mysłowicach otrzymał aż dwa tysiące maseczek. D ostały je również między innymi: bytomski sanepid, zespół Pracowni Rezonansu i Tomografii w Bytomiu, mieszący się na terenie szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego, Pogotowie Medyczne w Świętochłowicach oraz Straż Miejska w Rudzie Śląskiej.

- Codziennie szyliśmy maseczki, pomagaliśmy, a ludzie odwdzięczali się nam dobrym słowem, upominkami, przywozili nam również materiały. Do naszej akcji włączyło się mnóstwo osób, w sumie rozdaliśmy ponad 8000 darmowych maseczek - mówi Miłosz Małota.

Fotele bujane, kołyski, hamaki oraz... kostiumy historyczne!

Zakupy w MM handmade można zrobić także przez internet. Online kupimy nie tylko to co jest dostępne w sklepie stacjonarnym, ale również piękne hamaki z warkoczy, dziecięce kołyski, czy wygodne bujane fotele, które z pewnością dodadzą nietuzinkowego stylu w wystroju każdego wnętrza. Co ciekawe, znajdzie się tu także coś dla fanów rekonstrukcji historycznej.

- Bardzo lubię szyć kostiumy - przyznaje Miłosz Małota. - Często przychodzą do nas fani LARP'a czy rekonstrukcji historycznej - dodaje. W sklepie zaraz obok tkanin widzimy robiący ogromne wrażenie skórzany kostium samego Ragnara Lothbroka - bohatera popularnego serialu „Wikingowie”. - Na naszej stronie mamy większą ofertę, przede wszystkim dla dzieci. Są dostępne niemal wszystkie zakony rycerskie - templariuszy, joanitów maltańskich, czy także krzyżaków - dodaje.

Nie brakuje tu oczywiście również kostiumów dla dziewczynek, które dzięki hand made mogą zamienić się w Wonder Woman, Harley Quinn oraz Lagerthę, bohaterkę z serialu „Wikingowie”. Każdy kto jest głodny inspiracji oraz nowych pomysłów koniecznie powinien się udać do sklepu MM handmade. Wszystkie tkaniny i produkty rękodzielnicze są wyjątkowe i na czasie!

Odwiedź MM handmade na:

WWW: https://mmhandmade.pl
Facebook: https://www.facebook.com/mmhandmadecostume
Instagram: http://instagram.com/mmhandmadecostume

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon