Koronawirus nie odpuszcza. Wzmożone kontrole w przestrzeni publicznej

Epidemia cały czas rośnie w siłę. Liczby zachorowań są zastraszające, dlatego też władze podjęły działania mające na celu kontrolę obowiązku noszenia maseczek.

Byt maseczka

Jakie miejsca będą sprawdzane?

Pod lupę pójdą sklepy, galerie handlowe, komunikacja miejska i inne przestrzenie, w których trudno o zachowanie 1,5-metrowego odstępu. Bytomscy policjanci i strażnicy miejscy będą nadzorować obowiązek noszenia maseczek w tych miejscach.

Co prawda obecnie jesteśmy zwolnieni z zasłaniana ust i nosa w otwartej przestrzeni pod warunkiem zachowania półtorametrowego odstępu. Maseczki jednak są nadal konieczne w miejscach zamkniętych, gdzie przebywa dużo ludzi i trudno o jakikolwiek odstęp.

Zielona strefa - zagrożenie nadal obecne

Mimo tego, że Bytom znajduje się w zielonej strefie epidemia koronawirusa ciągle szaleje. W naszym mieście stwierdzono 1168 osób z dodatnim wynikiem, a 163 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym, zaś 32 osoby zmarły z powodu SARS Cov-2. Tak przedstawiają się miażdżące statystyki na dzień 9 sierpnia.

Nie dajmy się zwariować, ale też zachowajmy odrobinę zdrowego rozsądku. Nośmy maseczkę w wyznaczonych do tego miejscach, myjmy często ręce i unikajmy dotykania ust i oczu. Pamiętajmy też o półtorametrowym dystansie społecznym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon