Milionerów w Bytomiu nie ubywa... ale też nie przybywa

Liczba milionerów w Bytomiu jest stabilna. W ubiegłym roku ani ich nie ubyło, ale też nie przybyło. Bogaczy zarabiających w ciągu roku sześciocyfrowe kwoty jest w naszym mieście trochę ponad pół setki.

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach co roku prezentuje zestawienie liczby mieszkańców województwa śląskiego, którzy uzyskują roczny dochód powyżej miliona złotych. Ranking powiatów jest tworzony na podstawie zeznań podatkowych za poprzedni rok. Od kilku lat ilość milionerów w Bytomiu stale rosła. W 2014 roku żyło ich tu zaledwie 29, podczas gdy w 2019 r. było ich już 64.

Pierwszy raz od kilku lat populacja bytomskich milionerów nie wzrosła i względem 2018 roku utrzymała się na jednakowym poziomie. Tymczasem w całym województwie śląskim grono osób mogących poszczycić się takimi dochodami urosło o 199 nazwisk, w efekcie czego jest ich już 3 435. Jak wskazuje Krajowa Administracja Skarbowa, większość z nich stanowią przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składający zeznanie PIT-36l - to aż 92 proc. wszystkich milionerów w regionie. Co ciekawe od pewnego czasu rośnie liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37, czyli m.in. z pracy na etat. Takich bardzo dobrze zarabiających pracowników było w ubiegłym roku aż 136 (parę lat temu było ich zaledwie kilkanaście osób).

Największą populacją milionerów może się poszczycić Bielsko-Biała i powiat bielski, gdzie mieszka 406 takich osób. Pod tym względem stolica dawnego województwa znacznie przewyższa Katowice, w których rozlicza się o ponad 100 milionerów mniej (301). Statystyki są lepsze także dla Częstochowy i powiatu częstochowskiego, gdzie jest 355 milionerów. Na drugim końcu tabeli są natomiast Piekary Śląskie (26 milionerów), Jastrzębie-Zdrój (28) oraz Siemianowice Śląskie (31).

fot. Pixabay

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości