To już jakieś fatum. Kolejny mecz Polonii odwołany!

Polonia Bytom w środę miała rozegrać pierwszy mecz w sezonie. Niestety, znowu dał o sobie znać koronawirus. W drużynie Miedzi Legnica pojawiła się osoba zakażona i mecz został odwołany.

Byt covid 19 4922384 1920

To już oficjalna informacja, którą na swojej stronie potwierdziła Miedź Legnica. Środowe spotkanie z Polonią Bytom zostało odwołane. Znowu spowodowane jest to zakażeniem koronawirusem.

"W poniedziałek 10 sierpnia pracownicy klubu oraz wszyscy zawodnicy i trenerzy, którzy od środy mieli rozpocząć wspólne treningi w Miedzi, zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. U jednego z piłkarzy, który dotychczas trenował z zespołem Miedzi II, potwierdzono obecność wirusa" - pisze legnicki klub.

Polonia Bytom na razie może mówić o ogromnym pechu. W pierwszej kolejce zgodnie z terminarzem pauzowała. Potem miała zagrać z Gwarkiem Tarnowskie Góry, ale tam jeden z zawodników miał koronawirusa.

Niebiesko-czerwoni liczyli, że w końcu rozegrają pierwszy mecz o punkty w Legnicy. Szczególnie że w nadchodzący weekend także nie wyjdą na boisko. Spotkanie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie już wcześniej zostało odwołane. Nie dość, że rywal miał rozegrać mecz w Pucharze Polski, to w dodatku tam także pojawił się koronawirus.

Na ten moment podopieczni Kamila Rakoczego sezon rozpoczną dopiero 22 sierpnia starciem z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Oczywiście, jeżeli koronawirus znowu nie storpeduje planów. Już i tak dojdzie do kuriozalnej sytuacji, że kiedy Polonia rozegra pierwszy mecz, to niektórzy rywale będą mieć za sobą już cztery kolejki.

To wszystko może mieć poważne konsekwencje w dalszej części sezonu. Odwołane spotkania trzeba będzie nadrobić, a to oznacza, że niebiesko-czerwoni przez długie tygodnie będą grać w systemie środa-sobota.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silesia club

Dzień otwarty w bytomskich klubach sportowych

Siwek jakub polonia bytom

Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Polonia bytom puchar polski

Derby Bytomia dla Polonii. Puchar nie wrócił na Szombierki

D4 N 7297 kopia

Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

Foto 87 scaled

Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają