Kronika Policyjna: 17 sierpnia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt stluczony samochod

Ojciec i syn - policjanci w czasie wolnym zatrzymali wandala

Nie ma tygodnia, by w mediach nie znalazły się informacje o interweniujących poza służbą stróżach prawa. Policjanci w swoim czasie wolnym zatrzymują sprawców przestępstw, wykroczeń czy poszukiwanych. W czwartek we właściwym miejscu i czasie znaleźli się kadrowiec bytomskiej komendy oraz jego syn – również policjant, którzy nie dopuścili do zniszczenia zaparkowanego opla.

Mundurowi nigdy nie tracą czujności, a na pewne sytuacje i zachowania patrzą "zawodowym" okiem. W czwartek we wczesnych godzinach rannych asp. sztab. Arthur Geli wraz ze swoim synem Piotrem jechali na służbę, którą na co dzień pełnią w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Podczas wizyty na stacji paliw przy ul. Strzelców Bytomskich zauważyli mężczyznę, który wyciągnął z plecaka śrubokręt i ruszył w kierunku zaparkowanych pojazdów. Mężczyzna podszedł do osobowego opla i śrubokrętem próbował zniszczyć opony. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Podbiegli do wandala i ujęli go. Podczas przeszukania stróże prawa ujawnili przy sprawcy woreczek z narkotykami. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z II komisariatu. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Bytomia jest osobą poszukiwaną przez sąd celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

To kolejny przypadek, który świadczy o tym, że policjant służy społeczeństwu przez 24 godziny na dobę.

Odzyskano skradziony skuter elektryczny

Policjanci z komisariatu w Miechowicach odzyskali skradziony skuter elektryczny. Jednoślad został skradziony w nocy z wtorku na środę z ul Reptowskiej. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności przez policjantów, utracony pojazd ponownie trafił do swojego właściciela.

O kradzieży skutera policjanci zostali powiadomieni w środę. Jak ustalono, jednoślad był całkowicie nowy i zniknął z ulicy Reptowskiej. Komunikat dotyczący utraty pojazdu został niezwłocznie przekazany do jednostek ościennych, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Wczoraj policjanci z komisariatu w Miechowicach uzyskali informacje, że na terenie leśnym znajduje się poszukiwany pojazd. Skuter odzyskano i po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności został zwrócony właścicielowi. Teraz śledczy dążą do ustalenia okoliczności kradzieży.

30-latek z zakazem prowadzenia pojazdów

Stróże prawa nadzorujący ruch drogowy każdego dnia dokonują licznych kontroli zmotoryzowanych. W wyniku jednej z nich, wczoraj w ręce mundurowych wpadł 30-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

W środę po godzinie 17:00 na ul. Krakowskiej policjanci drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem mężczyznę. Kierującym okazał się 30-latek, mieszkający w Bytomiu. Mundurowi szybko ustalili, że nie powinien on wsiadać za kierownicę, bowiem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie. Mężczyzna zakończył jazdę, a pojazd zabezpieczyła pomoc drogowa. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za nie stosowanie się do decyzji sądu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Kolizja na Piłsudskiego

Dwa uszkodzone samochody, to bilans zdarzenia drogowego, do jakiego doszło we wtorek na ulicy Piłsudskiego. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci bytomskiej drogówki. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią śledczy z komendy miejskiej.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem volvo 41-latek nie zachował bezpiecznej odległości od kierującego fiatem, w wyniku czego najechał na jego tył. 62-letni kierowca fiata oraz jego 55-letnia pasażerka doznali obrażeń ciała niezagrażających ich życiu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki oraz policyjny technik. Podróżując, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

Drogówka podsumowała działania Centrum

Policjanci z drogówki prowadzili działania CENTRUM. Inicjatywa ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym głównie w centrum miasta. Mundurowi reagują na popełniane wykroczenia zarówno przez pieszych, jak i kierowców.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa oraz porządku na drogach w centrum miasta, gdzie natężenie ruchu jest największe, oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych w środę działań o nazwie „CENTRUM”. Od godzin rannych policjanci drogówki pełnili służbę głównie w centrum miasta, w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Do działań wykorzystali samochody oznakowane po to, aby być widocznym oraz oddziaływać prewencyjnie. W trakcie akcji mundurowi reagowali na takie wykroczenia jak nieprawidłowe parkowanie, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. To najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego. Przecież ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy również od nich samych. Podczas działań mundurowi ujawnili 22 wykroczenia. Nałożyli 9 mandatów karnych, a 13 osób pouczono. Przeprowadzili również 45 kontroli trzeźwości, z których jedna dała wynik pozytywny.

Wpadł na kradzieży wiertarek

Policjanci z komisariatu w Miechowicach zatrzymali złodzieja. 30-latek w sklepie ukradł wiertarko-wkrętarkę. Jednak było mu mało i po godzinie wrócił do sklepu by ponownie dokonać kradzieży elektronarzędzi. Wtedy zareagowali pracownicy ochrony sklepu, którzy powiadomili policję. Mieszkaniec Zabrza usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Ochrona marketu budowlanego ujęła złodzieja. Mężczyznę przekazano stróżom prawa z komisariatu w Miechowicach. Z relacji śledczych wynika, że 30-latek ukradł wiertarko-wkrętarkę i wyszedł ze sklepu. Jednak było mu mało i po godzinie wrócił do sklepu, by ponownie dokonać kradzieży elektronarzędzi. Wtedy działanie mężczyzny obserwowali już pracownicy ochrony. Mężczyzna został ujęty a o jego działaniach powiadomiono mundurowych. Złodziej jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Pijany kierował skuterem

Ponad promil alkoholu w organizmie podczas kontroli drogowej miał kierowca skutera. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Teraz bytomianin odpowie przed sądem.

Mundurowi z drogówki zatrzymali wczoraj po południu mężczyznę, który jechał skuterem po pijanemu. 37-latek jadąc jednośladem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ul. Pl. Wolskiego. Teraz bytomianin odpowie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Przemysław Mazur

Bytomski policjant uratował życie 41-letniemu kierowcy

Policja

Poszukiwany bytomianin zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki

Akcja saperów i eksplozja gazu w Bytomiu

Pocisk na ulicy i eksplozja gazu w budynku

Bytom zatrzymano podejrzewanego o pedofilię

Podejrzewany o pedofilię zatrzymany w Bytomiu

Małe dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

2-letnie dziecko zmarło w Bytomiu. Matka zatrzymana

Policja bytom

Ponad 1200 działek dilerskich znaleziono w centrum Bytomia