Hala przy ul. Kosynierów nabiera blasku. Będzie nowy parkiet

W ostatnich miesiącach sporo się dzieje w bytomskiej infrastrukturze sportowej, która ma wieloletnie zaniedbania. Duże zmiany zachodzą na przykład w hali sportowej przy ul. Kosynierów, która już nie przypomina tej sprzed kilku lat.

Byt 3p1efjijlpu1q5m1btucc81l2n1k1d3

Flagową inwestycją sportową w Bytomiu jest w tym momencie przebudowa lodowiska przy ul. Pułaskiego. W innych częściach miasta jednak także trwają prace modernizacyjne. Informowaliśmy już m.in. o termomodernizacji budynku klubowego Szombierek Bytom, czy remoncie basenu dla niepływających w parku.

Okazuje się, że ostatnio sporo się dzieje także w hali sportowej, która znajduje się w Szombierkach przy ul. Kosynierów. Ponad rok temu wykonano w niej gruntowną termomodernizację. Potem w środku przemalowano ściany, korytarz i trybuny. Przyszedł czas na kolejny, najważniejszy krok.

Parkiet w tej hali od wielu lat prosił się o remont. Na szczęście to się właśnie zmienia. Nowy parkiet jest właśnie montowany i niebawem sportowcy będą mogli z niego korzystać. W dodatku zostaną pomalowane kolejne pomieszczenia i sanitariaty. Wszystkie te prace będą kosztować 123 tys. zł.

Z hali przy ul. Kosynierów najczęściej korzystają grupy młodzieżowe koszykarzy. Jest ona także udostępniana m.in. szkołom, czy klubom piłkarskim. Co ciekawe, władze miasta mają plan, aby w przyszłym roku przeprowadzić remont w hali przy ul. Strzelców Bytomskich.

https://www.youtube.com/watch?v=36azolcCliU

fot. UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon